רוצים בינוי שפוי במזרח כרכור!!

רוצים בינוי שפוי במזרח כרכור!!

מספר חתימות

462
 
500  

בימים אלו ממש, שכונת אחוזה ירוקה וסביבתה עומדות לשנות את אופיין מקצה לקצה- מסביבה פסטורלית, קהילתית וכפרית לשכונה צפופה עמוסת מסחר וכלי רכב. פרויקט הבניה המוצע על ידי המועצה מוסיף מבנה מסחרי בשערי השכונה, ממש מול המבנה הקיים הכושל עם השופרסל בצומת קדמה/ הבנים ובתוספת למרכז המסחרי ״שדות״  (שהוא כבר עובדה מצערת ומוגמרת). המבנים האלה ישנו לחלוטין את רוח המקום.

זה הזמן של המועצה להתחייב ולשמור על הנחיות מפורשות של תכנית המתאר שהנחתה לשמור על הצביון הכפרי של השכונה ההיסטורית של כרכור!

 תכנית הבינוי המוצעת כוללת – בניית 44 יחידות של צמודי קרקע ( קצת יותר מ-4 בתים לדונם), בניית מרכז מסחרי על קרן הרחובות קדמה והבנים שכולל חנויות בקומת הקרקע, קומה שניה עם משרדים ובקומה שלישית יהיו 6 דירות מגורים וגינה בפינת השטח.

על פי התקן מדובר בתוספת של כ-130 כלי רכב לשכונה.

כך זה יראה – היכנסו לעמוד ה- FACEBOOK של הקבוצה "דורשים בינוי שפוי במועצה".

 אנחנו מאמינים שהבינוי המוצע פוגע בתושבי השכונות הסובבות ובאופי הישוב כולו ואנחנו מתנגדים לאישורו:

  1. התכנית המוצעת כוללת שטחי מסחר והגבהת המבנה ל-3 קומות ובכך חורגת מהתב"ע ומתעלמת באופן בוטה מההנחיות המחייבות של תכנית המתאר.

התב"ע מאפשרת בניה לצרכי ציבור ומגורים ב-2 קומות בלבד.

  1. שטחי המסחר עפ"י תכנית המתאר בתחום השכונה ועד לרחוב המייסדים מוצו במלואם . אין צורך בשטחי מסחר נוספים בשכונה!
  2. התכנית מבטלת שביל ציבורי קיים בתב"ע שמחבר את רחוב ירושלים עם רחוב שיבולים.

 תנועה וחניה -

  1. רחובות נגה וקדמה צרים מלהכיל את התנועה הצפויה בנוסף לעומס הקיים כצירי יציאה ראשיים לשכונה הפנימית וחניה לבאי 2 גנים ציבוריים וגן פרטי סמוך.
  2. צומת רחובות הבנים וירושלים מסוכן כבר היום והגדלה של כמות התנועה רק יכולה להחמיר את המצב. צוואר הבקבוק ביציאה מהשכונה יגדל ב-130 מכוניות כל בוקר!
  3. אין מספיק חניות– כמות החניות קטנה בהרבה מהתקן. בנוסף, המענה לחניה עבור באי גני הילדים אינו מספק ולמעשה סידור החניה לפרויקט פוגע בהיצע החניות הקיים ברחוב.
  4. בגלל הצפיפות הגדולה נוצר רצף דרכי גישה לחניות בחזית, המהווה סכנה גדולה מהרגיל להולכי רגל ובעיקר לילדים. שאיפת המועצה לעודד הגעה ברגל לגני הילדים אינה מתיישבת עם סידור החניה הזה.
  • הגר - הצבענו לך, בטחנו בך! אל תפגעי באיכות החיים בשכונה. אל תפרי את תכנית המתאר.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

14/03/2020
העצומה השיגה 100 חתימות!
14/03/2020
העצומה נפתחה