בחינה וקורס -מחליף הרכיב הכמותי

אין תמונה

מספר חתימות

29
 
29  
פורסם בתאריך: 22/01/2024
 

הנדון: תקלות מרובות במהלך קורס מחליף הרכיב הכמותי

קורס מחליף הרכיב הכמותי קיים כבר מספר מחזורים באוניברסיטה ואמור להוות תחליף מלא לרכיב הכמותי בפסיכומטרי, בנוסף נדרשנו לשלם עליו תשלום לא מועט,  לפיכך הציפייה שהקורס יתנהל במלוא הרצינות מצד האוניברסיטה והמרצים, כפי שכלל הנרשמים לקחו אותו ברצינות, דבר שלא בא לידי ביטוי במגוון פרמטרים.

ריכזנו בצורה מפורטת את כלל התקלות במהלך הקורס, ובנוסף ציינו תקלות נוספות שאירעו במהלך הבחינה ומנעו מאיתנו להצליח בצורה המיטבית. במהלך הבחינה התבשרנו שנוסח הבחינה עבר מספר בדיקות, כולל בדיקה חיצונית ונמצא תקין, דבר שלא היה ניכר כלל בעקבות ריבוי הטעויות. בתחילת הבחינה התבקשנו לוודא שאכן אין טעויות בקובץ, דבר שגרם לנו כנבחנים להטיל ספק בהגינות הבחינה ולהסתכל על כל שאלה בצורה חשדנית.

תקלות בנוסח הבחינה :

1. טעויות הדפסה וניסוח מטעה בקובץ הבחינה, שכלל תיקון מהותי של שתי שאלות במהלכה -חוסר בנתון משמעותי בשאלה בקומבינטוריקה. והופעת פסיק במקום סלאש בשאלה של קבוצות.

2. שאלה בקומבינטוריקה שהתשובה הנכונה לא הופיעה כחלק מהאופציות בסעיפים. שעיכבה מאוד את מי שפתר את השאלה ולא מצא באף אחת מהתשובות את האופציה הנכונה לסימון. שאלה זו גרמה לבזבוז זמן רב, ויש לציין שהשאלה לא תוקנה במהלך הבחינה, אלא רק לאחר התייעצות בקבוצת הווטסאפ של הקורס, התברר לנו שהתשובה המתאימה לא הייתה אופציה כלל.

3. גם לאחר כלל התיקונים של השאלות שנעשו במהלך זמן הבחינה (תיקונים מהותיים לפתירת השאלה) לא קיבלנו הארכת זמן, בהתאם לזמן שנלקח מאיתנו. נבחנים רבים השקיעו מחשבה וזמן יקר בניסיון לפתור שאלה לא תקינה.

4. העדר נוסחאות חוקי לוגים בבחינה, למרות שצויין מראש שיהיו בטופס הבחינה באופן חד משמעי. דבר שפגע ביכולת של תלמידים להצליח בשאלה בה הייתה התבססות על חוקי לוגריתמים. מספר נבחנים העירו על כך במהלך הבחינה אך לא קיבלו את המענה המתאים.

5.רמת השאלות במבחן גבוהה בצורה מהותית מרמת התרגולים, כוללגם את השאלות במבחני הדוגמא. נבחנים רבים ביצעו את המבחנים וחוו תחושת הצלחה , דבר שלא היה בבחינה באופן גורף. מצופה מהמרצים להתאים את רמת השאלות בבחינה לרמת התרגול שניתנה. מספר פעמים נשאלו המרצים אם רמת השאלות בתרגול תהיה כמו זו שבבחינה והתשובה הייתה חיובית.

תקלות במהלך הקורס:

1. ביטול ודחייה של מספר שיעורים במהלך הקורס לפעמים בלי שום התראה מוקדמת. התאמנו את עצמנו ללו״ז שנשלח מראש ,אבל בפועל היו שינויים רבים שבעקבותיהם היו כאלה שלא התאפשר להם לעלות לשיעורים,  בייחוד למשרתי מילואים, שנאלצו לוותר על נוכחות במספר שיעורים כיוון שזמני השיעור לא תאמו ללו"ז הצבאי שלהם. בנוסף, היה שיעור שהתבטל רק לאחר 40 דקות שכלל הנבחנים היו בתוך הזום. 

 

לסיכום, הרגשנו זלזול רב בקורס גם במהלכו וגם בבחינה. דבר שלא מצופה ממוסד מכובד כמו אוניברסיטת בן גוריון. כפי שאנו לוקחיםברצינות את הקורס ציפינו ליחס הולם. התחושות לאחר הבחינה היו קשות ומייסרות, כיוון שכולנו השקענו מאמץ רב בלמידה לבחינה והתאכזבנו מאופן התנהלותה וכן גם מאחוזי ההצלחה שעלו משיח בין כלל הנבחנים.

נשמח להתייחסות בנושאים שציינו לעיל ולמענה הולם לכלל הבעיות שהעלנו.

תודה מראש.

 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו