חוסר הגינות בגביית תשלומי רווחה באונ' בן גוריון

אין תמונה

מספר חתימות

עד כה נאספו: 46 חתימות.
פורסם בתאריך: 27/01/2011
 

אל: כלל ציבור הסטודנטים

מאת: תמר רוזיליו – ברמי תלמידת תואר שלישי במחלקה למדעי החיים

שלום,

אני פונה אליכם, ציבור הסטודנטים, על מנת לקבל את תמיכתכם בשינוי התנהלותה הקלוקלת של האוניברסיטה ואגודת הסטודנטים בנושא תשלומי הרווחה. באוניברסיטה, הסטודנטים מחויבים בתשלומי הרווחה בכל שנה כחלק בלתי נפרד מתשלום שכר הלימוד, למרות שהתשלומים הם רשות. חובת בקשת ביטול תשלומי הרווחה לאלו שלא מעוניינים בהם חלה בכל שנה אקדמאית מחדש על הסטודנט. התאריך האחרון לביטול תשלומי הרווחה בכל שנה הינו ה – 14.9 בכל שנה.

המידע על אפשרות ביטול דמי הרווחה אומנם מובא לידיעת הסטודנטים אך ב - "אותיות הקטנות". כך, סטודנטים רבים (החל מתואר ראשון וכלה בתואר שלישי) לא מודעים כלל שמדובר בתשלומי רשות או לחלופין מפספסים את חלון זמן ביטול התשלום. בנוסף, ידועים לי מקרים שבהם סטודנטים חויבו בתשלום דמי הרווחה מסיבות בירוקרטיות אשר גם על פי "תקנון האוניברסיטה" אינן מתקבלות על הדעת.

בתור סטודנטית הלומדת במוסד זה, הנתקלת פעם אחר פעם במקרים מקוממים סביב נושא תשלומי הרווחה אינני מוכנה להבליג יותר. האוניברסיטה כמו אגודת הסטודנטים מודעים לעניין (הובא לידיעתם כמה וכמה פעמים) ועדיין "שמים בפני עיוור מכשול" על מנת להגדיל את הקופה על חשבון הסטודנטים (שכל אגורה שחוקה חשובה להם במימון שכר הלימוד). יש להדגיש שמחאה זו נובעת לא רק מהיותנו סטודנטים המבקשים שהמערכת תתנהל לטובתנו אלה גם מהיותנו צרכנים. לא יכול להיות שאנו בתור צרכנים נשלם מראש על שירות שאנו לא מעוניינים בו ונרדוף אחר נותן השירות כדי להינתק ממנו.

על מנת לחולל שינוי אני זקוקה לתמיכתם ואודה לכם באם תצטרפו לעצומה המצורפת הקוראת לאוניברסיטה לשלוח שובר נפרד שבגבו מצוין באותיות קידוש לבנה כי מדובר בשלום רשות, וכמו כן, מפורטים שירותי הרווחה הניתנים למצטרפים. בנוסף, אני מבקשת לזכות רטרואקטיבית סטודנטים אשר חויבו בתשלום מסיבות בירוקרטיות, כמו גם, לפחות השנה, את כל הסטודנטים אשר הגישו ערער לוועדת החריגים ונדחו. את העצומה אני אפנה אל הגורמים הרלוונטיים בתקווה להתייחסות הולמת (במידה ולא ימצא פתרון הולם אני מבטיחה לא לשתוק ולערב גורמים שונים מחוץ לכותלי המוסד).

        בתודה

תמר רוזיליו - ברמי

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו