מפצירים במסעדות 'בנדיקט' לעבור לביצי חופש

מפצירים במסעדות 'בנדיקט' לעבור לביצי חופש

מספר חתימות

45
 
250  
פורסם בתאריך: 01/05/2013
 
רשת 'בנדיקט' מכינה ארוחות מצוינות. אלא שרובן מבוססות על ביצי סוללה.  אני רוצה להמשיך לאכול שמה, אבל זה הפך לבלתי אפשרי אחרי שביקרתי בלול מודרני תעשייתי. בכלובי הסוללה דחוסות התרנגולות זו אל זו ולעתים זו על גבי זו, ואינן יכולות למתוח כנפיים או לעמוד זקוף. התכתבתי עם בנדיקט ושאלתי מדוע אינם עוברים לביצי חופש/ביצים אורגניות. הם אמרו שהם שוקלים זאת. העצומה נועדה לתת רוח גבית לבקשה כך שיפסיקו במהירות האפשרית את השימוש היומיומי באלפי ביצי סוללה מלולים מבהילים.
 
שינוי בהרגלי הרכישה של רשת כה גדולה יכול להוביל לשינוי מגמה בכל השוק.
נכון. נמתחו ביקורות קשות (מאוד) גם על ביצי חופש ואורגניות. הם צודקים לחלוטין. אך עדיין מצבן של תרנגולות בלולי חופש שפוי יותר לאין שיעור. האיחוד האירופי אף קבע איסור הדרגתי על השימוש בכלובי סוללה וכיום צורכים שם רק ביצי חופש.
 
ביררתי מול בנדיקט את הנושא. סמנכ"ל בנדיקט אף כתב לי שנושא ביצי חופש קרוב לליבו וזה כבר עלה לדיון אינספור פעמים. אז למה הם מתנדנדים? הנה טענותיו: "לצערי עליית המחיר היא לכיוון ה 2.5 שח לפחות לכל מנה (ברוב המנות שלנו יש יותר מביצה אחת). כמו כן לצערי מנות הדגל שלנו דורשות ביצים טריות ויציבות." הוא לא הצליח להסביר בהתכתבות נוספת מה הבעיה עם ביצי חופש.    
באתר של בנדיקט כתוב כי הם מגלמים חווית "כניסה ל...עולם הבנוי על יסודות הטריות והרעננות ומורכב מפינוק וחופש - ערכים שברוחם פועלת חווית הבנדיקט."  האם תמורת מחיר הארוחה אתם רוצים לקבל ערך נוסף, מעבר לטעם, ולהוביל לשינוי?  אם התשובה חיובית בואו נדיר רגליים מבנדיקט עד שזה יקרה. אתם מוזמנים לחתום ולתמוך ואפילו יותר טוב- מפצירים במייל מבנדיקט לעבור לביצים אורגניות- [email protected]   תומר אביטל

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו