לא לסגירת הפורומים 'בחדרי חרדים'!

לא לסגירת הפורומים 'בחדרי חרדים'!

מספר חתימות

109
 
100,000  

לא! לסגירת הפורומים של 'בחדרי חרדים'

לכבוד

היועץ המשפטי לממשלה,

עו"ד יהודה וינשטיין,

 

בצער רב נחשפנו לחשדות החמורים כלפי הנהלת אתר "בחדרי חרדים", אשר גבתה לכאורה דמי חסות גבוהים מגורמים שונים, סביב הפרסום והחשיפה באתר.

על פי הפרסומים, המשטרה פנתה אליך בבקשה לסגירת האתר והפורומים הקשורים בו.

מבלי להביע עמדה כלפי האישומים לכאורה ודרכי הטיפול בהם, אנו הח"מ חוששים מפני מהלך זה, שמא חומר רב-ערך יימחק, או לפחות יהפוך לבלתי נגיש.

פניה זו נועדה להבהיר את אי הצדק שבצעד זה, ולהציע פתרון נכון יותר לבעיה.

'בחדרי חרדים' הוקם כפורום פתוח לציבור החרדי בשנת 2002, כחלוץ הפורומים החרדיים באינטרנט. בשלב זה הוא פעל בתוך אתר 'הייד פארק'. עם הזמן נפתחו סביבו עשרות פורומי-נישה חרדיים העוסקים בנושאים מגוונים, שתרומתם לקהילה החרדית רבה מאוד. לראשונה בהיסטוריה החרדית נוצר שיח ציבורי פנים-חרדי. הפורומים מהווים כלי דמוקרטי חרדי חשוב מאין כמוהו, במה להבעת עמדות וקולות שונים בקהילה החרדית, לשיח אינטלקטואלי ומחקרי, לויכוחים ולהסכמות, לשיתופי פעולה חברתים, למחאות חברתיות, לחשיפת עוולות, ועוד מעלות שונות הנוגעות לחופש הביטוי.

בשלב הבא התפתח 'בחדרי חרדים' למגזין חדשותי תוסס, יצא מרשות 'הייד פארק' ופתח דומיין לעצמו, בו אירח את כל הפורומים החרדיים המשויכים לו, ואז החלו כנראה הבעיות שנחשפו עתה.

אלפי גולשים מהקהילה החרדית השקיעו במשך שנים רבות את מיטב זמנם, כשרונם ומרצם בשיח הפורומים החשוב הזה, ובמגוון רחב של תחומים: בהלכה; במנהג; בהיסטוריה; בפילוסופיה; באקטואליה; בחינוך; בתעסוקה; בכלכלה ובאינספור נושאים נוספים. כל פגיעה בפורומים אלו עלולה להוות ענישה קולקטיבית של חפים מפשע, בעלת השלכות חמורות ביותר על חופש הביטוי, על השיח הציבורי החרדי, והחמור מכל: הכחדת מידע רב ערך עבור הדורות הבאים ועבור כל מי שחפץ ללמוד על החברה החרדית בהווה.

בחינה רצינית של החשדות כלפי המנהלים, מעלה את המסקנה שהכוח המשחית וההרסני נוצר מהחיבור - הבלתי נדרש - בין פורומים פתוחים בהם מתקיים דיון ציבורי חשוב, לבין מגזין חדשותי שנועד למטרות רווח. חיבור זה הביא לניצול הכוח לסחיטת כספים על פי החשד.

אנו סבורים, כי הנסחטים האמיתיים אינם רק אותם אישים וגופים שנדרשו לשלם כספים לשמירת שמם הטוב, אלא גם כל אותם אלפי כותבים בני ערובה, שזמנם, כשרונם ומרצם הפכו כלי שרת בידי רודפי בצע.

תחת לסגור את האתר והפיכתו לבלתי נגיש, אנו מציעים את ניתוק הקשר בין הפורומים הפתוחים לבין המגזין של 'בחדרי חרדים'. כלומר: החזרת המצב לקדמותו של פורומים עצמאיים בלתי תלויים, שכל אחד מהם מהווה במה לשיח ציבורי בנושא ספציפי. בכך תמנע פגיעה קשה בחופש הביטוי, ובעמל רב של רבים וטובים מכל החוגים והעדות בקהילה החרדית.

נא ונא! אל תסגור את הפורומים של 'בחדרי חרדים', הם נחוצים לקהילה החרדית, והחומר שהצטבר בהם לא יסולא בפז!

 

באנו על החתום:

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

11/04/2012
העצומה השיגה 100 חתימות!
06/04/2012
העצומה נפתחה