שינוי זמני רכבות מבאר שבע למרכז - דגל אדום!

שינוי זמני רכבות מבאר שבע למרכז - דגל אדום!

מספר חתימות

618
 
500  

לכבוד ראש העיר באר שבע, מר רוביק דנילוביץ', ולכבוד שרת התחבורה הציבורית מירב מיכאלי: 

אנחנו כותבים לגבי השינויים הקטסטרופליים בזמני הרכבות בבאר שבע. 

אנחנו עובדים במרכז, ולמרות זאת, החלטנו לגור בבאר שבע - בגלל שיש איכות חיים יותר גבוהה מהמרכז, יש יותר מקום, ויוקר המחיה יותר נמוך. אנחנו גם רוצים לתרום לדרום - אנחנו מאמינים שהדרום זה העתיד ורוצים להיות חלק מזה ולעזור לגרום לזה להתגשם.

אבל עכשיו בגלל השינויים בזמני הרכבות בשני הכיוונים, אנחנו שוקלים אם זה באמת כדאי להישאר פה בבאר שבע במקום לעבור לגור במרכז.

עד עכשיו, היו שתי רכבות למרכז בשעות העומס - בהפרש של חצי שעה ביניהם. מתחנת באר שבע צפון/ אוניברסיטה זמני הרכבות בבוקר למרכז היו 7:41 (תמיד על דקה ה41 בשעה) לרכבת ישירות למרכז, ו8:01 לרכבת 'חצי ישירה' שעוצרת בדרך בלהבים, קרית מלאכי, מזכרת בתיה, ורמלה. 

מה25 בדצמבר, זמני הרכבת השתנו. לכיוון צפון (המרכז) זמני הרכבות הוקדמו ב12 דקות. זה אומר שבמקום 8:01, הרכבת ה'חצי ישירה' עכשיו יוצאת ב7:49. הרכבת המהירה הוקדמה ב6 דקות - מ7:41 ל7:35.

מצד השני, מהמרכז לבאר שבע, הרכבות נדחו 6 דקות אחורה. במקום רכבת שיצאה מתחנת תל אביב - השלום ב18:39, עכשיו הרכבת יוצאת ב18:45. בגלל האיחור הזה, האוטובוסים שלוקחים מהרכבת הביתה לא תואמים לזמני הרכבת (מה שהיה לפני השינוי) וזה אומר שאנחנו צריכים לחכות עוד כחמש עשרה דקות עד האוטובוס הבא. 

תכלס זה אומר שבשני הכיוונים - גם לתל אביב וגם מתל אביב לבאר שבע - זמן הנסיעה שלנו הפכה להיות קרוב לחצי שעה יותר ארוך ממה שהיה - נסיעה שבזמן הטוב היה ארוך. אנחנו צריכים לצאת מהבית לפחות 12 דקות יותר מוקדם, וגם מגיעים לבית קרוב לחצי שעה יותר מאוחר. למרות שבאר שבע מקום נחמד מאוד, אנחנו לא יכולים לסבול נסיעות כאלו. 

זה גם אומר שיש הפרש של 46 דקות בשעה בין רכבות ישירות למרכז בשעות הבוקר- מה שלפני כן היה רק חצי שעה. אם מפספסים את הרכבת של 7:49, צריכים לחכות עד הרכבת המהירה הבאה ב8:35! 

יש עוד בעיה בזמני הרכבת החדשים - זה מאוד בעייתי להורים. גני עירייה מתחילים ב7:30 בבוקר. לפני שזמני הרכבות השתנו, היינו יכולים לקחת את הילדים לגן ואז לעלות לרכבת של 8:01 ולהגיע למשרד בשעה סבירה. עכשיו, כששעת הרכבת קפצה קדימה, אין מספיק זמן להביא את הילדים לגן ב7:30 ולהגיע בזמן אפילו לרכבת היותר איטית, וכל שכן לרכבת המהירה שלפני כן הייתה ב7:41 ועכשיו ב7:35. ואנחנו לא יכולים לחכות עד הרכבת הבאה ב8:35 כי זה אומר שלא מגיעים למשרד עד 10 בבוקר - שזה מאוחר מדי. ובחזור, אנחנו מגיעים לבית 20 דקות מאוחר יותר עקב שינוי הזמנים ולכן אנחנו לא מספיקים לקחת את הילדים מהגן. 

אנחנו לא יכולים לסבול את זה. וחבל, כי האמנו בבאר שבע. אבל כנראה שבאר שבע לא רוצה אנשים כמונו.

משמעות ההחלטה המנותקת (שהתקבלה בשולחן שאין בו צרכני תחבורה ציבורית וגם אינם גרים בדרום) - זה בטוח!

1. זמן הנסיעות שלנו הפכה להיות קרוב שעתיים לכיוון (כלומר 4 שעות ביום במצב טוב).

2. אנחנו לא יכולים לקחת את הילדים שלנו לגן.

3. חזרה למגורים במרכז הארץ.

איך אפשר לתקן את המצב הנוכחי? 

  1. להחזיר את הרכבות לזמנים שהיו לפני כן, בשני הכיוונים
  2. להוסיף עוד רכבת מהירה בשעות העומס (בוקר וערב) ב45 דקות שעכשיו אין רכבות. זה אומר רכבת ישירה (שעוצרת בקרית גת - לוד-תל אביב) שתצא מבאר שבע בסביבות 8:15 (כל שעה בדקה ה15). אגב, הרכבות הישירות מבאר שבע הם כבר די עמוסים בבוקר, וכבר כשמגיעות לקרית גת, אין מקומות ישיבה. הוספת עוד רכבת ישירה בשעות העומס גם יקל על העומס. 
נשמח לקבל תשובה ועזרה בנושא.החיים בדרום הם ערך עבורנו.אך גם חיים שפויים.
 
אנחנו פונים לעזרתך כדי שאנחנו - תושבי באר שבע שנוסעים יום יום לתל אביב לעבודה - יכולים להישאר בבאר שבע ובדרום. אל תיתן להחלטה המנותקת הזאת לשנות את המגמה החיובית.

תודה,

תושבי באר שבע שעובדים במרכז

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

31/12/2021
העצומה השיגה 500 חתימות!
29/12/2021
העצומה השיגה 100 חתימות!
29/12/2021
העצומה נפתחה