עצומה לביטול תוכנית הפיתוח של גבעת בשית בעשרת

עצומה לביטול תוכנית הפיתוח של גבעת בשית בעשרת

מספר חתימות

1
 
100  
פורסם בתאריך: 26/06/2020
 

אנו, תושבי גדרות, קוראים למועצה להשאיר את גבעת בשית פראית וטבעית לבטל את תוכנית הפיתוח הגרנדיוזית שתהפוך את הגבעה לפארק

בישיבת מועצת גדרות האחרונה הוחלט על תוכנית לפיתוח של גבעת בשית בעשרתהתוכנית כוללת שבילים מבטון, עמדות תצפית, גשר, פינות ישיבה, תאורה ומגרש חנייה ל-60 רכביםבנוסף המסגד היפיפה והעתיק בעל שלוש הכיפות יוקף בגדר גבוהה שתמנע גישה אליו

לדעתנו לא צריך לביית את הטבע, הגבעה הזאת היא פנינה קסומה בתוך עשרת שאל לנו ידיי האדם לגעת בה. הטבע נועד להיות פראי ולשמור על צביונו, זאת לא החצר הפרטית של אף אחד מאיתנו. ברגע שיסללו שם דרך וישימו ספסלים זאת תהיי גינה ציבורית. פינות הישיבה יהפכו מהר מאוד לפינות מנגלים וזולות מלאות לכלוך. והגבעה העתיקה והיפה כמו שהיא היום תעלם.גבעות הכורכר שבאזורנו הן יחידות במינן ומיוחדות, שמורת טבע בלב יישוביי אוכלוסין. לגבעות תפקידים חשובים בשמירה על הטבע ואיכות הסביבה. הגבעות משמשות לשרוולי רוח טבעיים ולאזורי מפלט של חיות הבר (כן... גם אם קשה לנו איתן..) נחשים עכברים שועלים חזירים וכ"ו. בלעדי שטחים אילו חיות הבר יהיו בחצרות בתינו. זהו גן עדן לדבורים ושאר מאביקים עם שפע של פרחי בר זו בכלל חגיגה (ואין לנו הרבה באזור..) הטבע טוב לו לפעמים לבד.

נימוקי המועצה לתוכנית:1. הטבע בגבעה היום הולך ונהרס על ידי צמח שנקרא שרביטן שמכסה הכל.2. נגישות לבעלי מוגבלויות.3. בטיחות. בעונת הקיץ בגלל כל הקוצים, בתי הספר והגנים לא יכולים לקיים במקום פעילות מחשש לנחשים.

את בעיית השרביטן, אפשר לפתור בקלות ביום עבודה של כמה גננים.לגבי הנגשה, זה נראה כאילו הולבש על הסיטואציה. לצערנו לא כל מקום יכול להיות נגיש.גם את בעיית הנחשים ניתן לפתור בתחילת הקיץ ע"י גנן עם חרמש שינקה את הדרכים מקוצים.ונחשים יש בכל מקום באזור, אי אפשר באמתלה זו להרוס את הטבע.

המסגד בעל שלוש הכיפות עתיק (כנראה מהמאה ה-15), ולפי המסורת המוסלמית זהו קברו של שת, בנם השלישי של אדם וחווה. בכיפות מתגוררים כיום אלפי עטלפים.בניית גדר סביב המסגד תגרום פגיעה אנושה בנוף. וחסימת הגישה תמנע ממטיילים וילדים גישה למקום קסום זה.

לכן אנו מבקשים מהמועצה לבטל את התוכנית הגרנדיוזית. ולבצע רק את החלק המינימאלי של סילוק השרביטן

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו