תלמיד ראוי לשבח - באסל פרח

אין תמונה

מספר חתימות

עד כה נאספו: 153 חתימות.

לכבוד,

הועדה לבחירת "תלמיד ראוי לשבח"

אוניברסיטת חיפה

שלום רב,

הנדון: המלצה על הסטודנט באסל פרח כסטודנט ראוי לשבח

אנו סטודנטים/ות ובוגרים/ות של הפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה, ברצוננו להמליץ בזאת על הסטודנט באסל פרח כמועמד לפרס "תלמיד ראוי לשבח" על שם השופט פרופ' יצחק זמיר בשל הטעמים הבאים:

באסל הוא סטודנט לתואר שני בפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה (מסלול תורת השפיטה וההליך הפלילי).

מתחילת דרכו בפקולטה, באסל הצליח לבנות קשרי חברות הדוקים עם עמיתיו ושותפיו לספסל הלימודים. באסל הוא סטודנט מהחברה הערבית, שחווה את הקשיים והאתגרים של לימודי התואר הראשון בכלל ושנה א' בפרט. באסל הצליח להתמודד ולהתגבר על האתגר העיקרי שכמעט כל סטודנט ערבי פוגש בתחילת דרכו והוא אתגר השפה.

מאז שסיים את שנתו הראשונה בפקולטה, באסל שם לנגד עיניו מטרה עיקרית והיא לעזור לסטודנטים בתחילת דרכם (במיוחד סטודנטים מהחברה הערבית) להתמודד עם לימודי המשפטים, ובפרט בשנתם הראשונה בפקולטה (שהיא כידוע השנה הכי קשה).

באסל בחר להיות חלק בכל מיני מסגרות חשובות כדי לממש את רצונו: בתור חונך בפרויקט אחד על אחד, חונך במסגרת פרויקט החונכות של היחידה למצוינות אקדמית, עוזר הוראה בקורס הקיץ המכין וחונך ורכז פרויקט נקודת הפתיחה מטעם הפקולטה.

בשנה שעברה, כשמילא באסל את תפקידו כחונך בפרויקט נקודת הפתיחה, הוא העביר שיעורים לסטודנטים שכוללים, חזרה על החומר הנלמד, פתרון עבודות לדוגמה, הכנה לשיעורים, הכנה למבחנים והכנה לעבודות.

בנוסף לשיעורים שהעביר, באסל תמיד היה אוזן קשבת לסטודנטים ועזר להם מעבר לשיעורים שהיה מעביר. באסל לא היסס לעזור לסטודנטים גם באופן פרטני, באמצעות שיחות טלפוניות וקביעת פגישות פרטניות. באסל הקפיד על ליווי אישי לכל אחד ואחת מאיתנו, הוא היה מודע לקשיים שהסטודנטים חווים במיוחד בשנה א' ותמיד נתן לנו תחושה שהוא חיי את הקשיים האלה איתנו, ותמיד הרגשנו שאנחנו לא לבד ושהוא תמיד נמצא על מנת לעזור ולתמוך בנו. באסל דאג שכל אחד ואחת מאיתנו יתחיל להתגבר על קשיי השפה והגיל, הוא היה סבלני ומתחשב.

באסל היה עוזר הוראה בקורס הקיץ המכין, הוא העביר לנו תגבורים ושיעורים חשובים והיה איתנו בקשר לאורך כל הסמסטר. הוא עזר לנו להתכונן היטב הן אקדמית והן נפשית לתחילת שנת הלימודים. הודות לליווי האישי והיחס החם שקיבלנו ממנו במהלך קורס הקיץ המכין הצלחנו בקורס והגענו מוכנים יותר לשנת הלימודים הראשונה. לא זו אף זו, אנו נשמח להסביר לסטודנטים הבאים על חשיבות הקורס ופרויקט נקודת הפתיחה בהכנה לתחילת הלימודים ובהתמודדות עם הקשיים במהלך הלימודים.

בסמסטר הנוכחי באסל ממלא תפקיד רכז וחונך בפרויקט נקודת הפתיחה. בהיותו רכז הפרויקט בלטו יכולות ההובלה והמנהיגות שלו. את השקעתו ניתן להרגיש מלפני תחילת הסמסטר, הוא השקיע זמן רב ומאמצים רבים בהכנת תכנית ומערכי שיעורים שיתאימו למערכת השיעורים שלנו. הוא הכין תוכנית שיעורים מפורטת שכוללת מערכי שיעורים חשובים ומעניינים שעזרו לנו מאוד להתמודד עם הלימודים. בנוסף לכך, באסל היה בקשר תמידי עם ד"ר יהודה אדר (המרצה המנחה של הפרויקט), עו"ד הדייה כיוף, רכזת מערך קידום הסטודנטים בני החברה הערבית בפקולטה, וכן חונכי הפרויקט ועם כלל הסטודנטים המשתתפים בפרויקט. תמיד דאג להיות מעודכן במצב הסטודנטים ובקשיים שהם חווים (גם קשיים כלליים וגם קשיים פרטניים) ודאג לעזור לכל סטודנט להתגבר על אותם קשיים. ניתן לומר שבאסל מילא את תפקידו כרכז וכחונך בצורה מלאה, הוא עזר ותמך בנו בצורה משמעותית מאוד. תמיכתו ועזרתו הינן גורמים מרכזיים בהתמודדות שלנו עם קשיי הלימודים.

מעורבותו של באסל ומאמציו לעזור נובעות ממספר סיבות. באסל הוא סטודנט שחווה על בשרו את קשיי הלימודים, ובפרט בשנה א', ובעקבות זאת הוא שם לעצמו מטרה לעזור לזולת. בנוסף לכך, באסל תמיד האמין שאין דבר "בלתי אפשרי", הוא האמין בכך שהעבודה הקשה וההשקעה הרבה יובילו אותנו להצטיינות והגשמת המטרות והחלומות. באסל תמיד האמין בנו והאמין שאנחנו הולכים להתגבר על החסמים והקשיים שעומדים בדרכנו.

קל לזהות שבאסל מרגיש מחויבות עמוקה לעזרה לזולת ותמיד נתן לנו תחושה שהצלחתנו היא הצלחתו. הוא לא הסתפק בהעברת שיעור מסוים או מסר מסוים, הוא הקפיד לשמור על קשר חזק עם הסטודנטים ודאג שכל הסטודנטים יבינו את השיעור שהוא העביר. הוא לא וויתר על אף סטודנט ונתן לכל אחד ואחת מאיתנו הרבה מזמנו כדי לעזור ולתמוך.

בנוסף למעורבותו במסגרות שצוינו לעיל, באסל לקח חלק בקליניקת הסניגוריה הציבורית ומערכת הצדק הפלילי בהנחיית עו"ד שרון רינגר וד"ר רביע עאסי.

יתרה מזו, באסל לוקח חלק במועדון מודל האו"ם של אוניברסיטת חיפה (מדובר בפרויקט התנדבותי לחלוטין שמועבר כולו בשפה האנגלית). בשנתו הראשונה בפרויקט, באסל זכה להיות חלק ממשלחת המועדון שייצגה את האוניברסיטה בכנס שנערך באוניברסיטת קארלוס 3 במדריד, ספרד. במהלך הכנס, באסל זכה בפרס Honorable Mention. בנוסף לכך, זכה להיות אחד המשתתפים בפגישה שהתקיימה עם סגן נשיא הפרלמנט האירופאי.

לאור הצטיינותו בפרויקט, באסל נבחר להיות מנהל אקדמי של המועדון. באותה שנה באסל נבחר להיות ראש המשלחת שייצגה את המועדון ואת האוניברסיטה לכנס שנערך בקרלסוהה, גרמניה. באותו כנס הוא זכה בפרס Distinguished Delegate.

במהלך הנסיעה וכחלק מתוכניות המשלחת, באסל וחבריו התראיינו (באנגלית) לעיתון "Journal Frankfurt" ועיתון "Frankfurter Rundschau" על הכנס, המועדון ועל חוויתם כסטודנטים באוניברסיטת חיפה.

לאור הצטיינותו כמנהל אקדמי באסל נבחר השנה לתפקיד סגן נשיא המועדון, תפקיד שכרוך באחריות ניהולית גדולה. הוא עוזר בהכנת הסילבוסים לסמסטר א' ולסמסטר ב', מראיין מועמדים, קובע מפגשים עם שגרירים ומרצים אורחים ומעביר שיעורים וסימולציות.

במסגרת הפרויקט, באסל הצליח לבנות קשרי חברות עם הסטודנטים שלמדו איתו באותה שנה. הכיתה הייתה מורכבת מסטודנטים מכל מיני חוגים והיה מספר גדול של סטודנטים ששייך לבי"ס הבינלאומי של האוניברסיטה.

בשנתו השנייה והשלישית באסל דאג להיות בקשר עם כל הסטודנטים המשתתפים בפרויקט ועזר להם להבין את החומר המועבר בשיעורים ולהשתתף בסימולציות שנערכו במהלך השיעורים ובכנסים שנערכו באוניברסיטאות אחרות.

גם במסגרת הזאת באסל נתן מזמנו בחפץ לב כדי לעזור לזולת ולהוביל אותם להצלחה, הוא עשה זאת בשנה שעברה והוא ממשיך גם בשנה הזאת.

לאור כל האמור לעיל, ברצוננו להמליץ על באסל פרח, סטודנט חרוץ ומנהיג לקבלת פרס "תלמיד ראוי לשבח" בשל מעורבותו החברתית בתוך ומחוץ לפקולטה ורצונו העז להצליח, להנהיג ולעזור לאחרים להצליח ולבלוט.

בכבוד רב,

סטודנטים ובוגרי הפקולטה.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

08/01/2021
העצומה השיגה 100 חתימות!
08/01/2021
העצומה נפתחה