התנגדות להקמת מרכז תורני חרדי בשכונת ברנע באשקלון

התנגדות להקמת מרכז תורני חרדי בשכונת ברנע באשקלון

מספר חתימות

1,130
 
1,000  

אנו, תושבים בשכונת ברנע רוצים להביע את התנגדותינו להקמת מרכז תורני להפצת תורה ויהדות בחלק ממקרקעין שמיועדים למבני ציבור עפ"י ת מ-123/101/02/4.

אין במכתב זה משום הבעת דעת שלילית לאמונה דתית או לקיום מצוות הדת.

הנימוקים להתנגדות הם כדלקמן:

  1. אופי השכונה בו עתיד לקום המרכז התורני האולטרה אורתודוקסי לאברכים הוא יהודי חילוני. המרכז שכזה אין בו כדי לשרת את צרכי האוכלוסיה המקומית.
  2. תושבים השכונה זקוקים למבני ציבור שישרתו  את צרכי מרבית תושבי השכונה וילדיהם, כגון מרכז קהילתי עם מגוון רחב של חוגים לילדים ולמבוגרים, מרכזי ספורט, בית כנסת, בתי ספר וגני ילדים וכדומה. במצב הקיים אין שום אפשרות להקצות שטחים להקמת מבני ציבור שישרתו תושבים מחוץ לשכונה.
  3. הקמת מרכז דתי – חרדי בשכונה בעלת מאפיינים חילונים עלולה לגרום למתח בשכונתנו כתוצאה מהניסיון להשפיע על אורח החיים החילוני  ובמקביל עלול גם לפגוע ברגשות של אנשי המרכז התורני החרדי.
  4. איננו מעוניינים בדינמיקה של יצירת מתח על רקע דתי ו" מלחמות דת" במקומותינו. שהרי הנטיה הטבעית של מרכז תורני חרדי היא בהנחלת האולטרה אורתודוקסיות לא רק ברמה אישית אלה גם ברמה הקהילתית כגון הטלת מגבלות על נסיעה בשבת בקרבת המרכז התורני החרדי, ניסיון להכתיב לבושם של אנשים: " לבוש צנוע", ניסיון להשפיע על אורחות השכונה דרך פרסום מודעות או פשקווילים.
  5. המרכז תורני חרדי בשכונה חילונית יהפוך אבן שואבת לאוכלוסיות אולטרה אורתודוקסיות מחוץ לשכונה שטבעה אינו מבוקר . עובדה זאת עלולה להגביר עוד יותר את המתחים התרבותיים כדי ניסיון להשתלטות חרדית על אופי השכונה ואורחותיה.
  6. השתלטות חרדית על השכונה יכולה בנוסף לגרום להיזק כלכלי: ירידה משמעותית בערך הנדל"ן בשכונה.

לסיום, הרשו לנו להשתמש בביטוי " צדיק באמונתו יחיה" אנו מאמינים ורוצים בחיים חילוניים.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

15/08/2017
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
05/08/2017
העצומה השיגה 500 חתימות!
03/08/2017
העצומה השיגה 100 חתימות!
03/08/2017
העצומה נפתחה