להוציא לאלתר את טיפולי ההמרה מחוץ לחוק

אין תמונה

מספר חתימות

322
 
10,000  

להוציא לאלתר את טיפולי ההמרה מחוץ לחוק

ביום רביעי ה22.7 תעלה להצבעה בכנסת הצעת החוק של ח"כ ניצן הורוביץ לאיסור טיפולי המרה.

ולמה חשוב שנשמיע קול ציבורי התומך בהצעת החוק של ח"כ הורוביץ?

לאחרונה אנו עדים לניסיון חוזר של גופים קיצוניים לקדם טיפולי המרה בקרב צעירים וצעירות להט"בים/ות.

בעלון השבת "עולם קטן" שפורסם ב-19.6.20, רבנים מוכרים קוראים לצעירים להט"בים לפנות לטיפולי המרה. הם אמנם ממתגים טיפולים אלו מחדש, ולא משתמשים במונח טיפולי המרה, אך הלכה למעשה, זוהי בדיוק קריאתם. במתיקות שפתיים הם טוענים לדאגה עמוקה לצעירים להט"בים, אך בפועל דורשים מהם פתרון אחד: להתכופף על-פי ערכיהם ולהמיר את זהותם המינית. כל אפשרות אחרת היא בגדר "סחר בגופם ונשמתם". בכדי לחזק את צדקתם הם טוענים כי "אין משפחה - אין אומה!".

הגופים המקצועיים החתומים מטה מביעים את התנגדותם המקצועית, האתית והמוסרית להתערבויות אלו, וקוראים לקהל הרחב להצטרף לעצומה זו לצורך הוצאת טיפולי ההמרה מחוץ לחוק.

גוף ידע רחב מדעי מבוסס ראיות לצד ניסיון קליני רב שנים, מלמדים שהתערבויות אלו לא רק שאינן משנות את הנטייה המינית או הזהות המגדרית של האדם, אלא אף מזיקות ומסכנות חיים. מחקרים מראים שטיפולי המרה מעלים משמעותית ניסיונות אבדניים ופגיעה עצמית בקרב להט"בים. מנגד, אין אף מחקר מהימן ותקף, שמוכיח "יעילות" של טיפולי המרה. אנו אף עדים לתופעה מדאיגה בישראל, הכוללת פגיעות מיניות של צעירים להט"בים, במסגרות המציעות טיפולי המרה.

זאת ועוד, מחקרים רבים מראים שכיחות גבוהה של אובדנות בקרב להט"בים במקרים בהם משפחתם ו/או סביבתם לא קיבלו את זהותם המינית. מאידך, תסמינים אלו יורדים באופן ניכר כאשר המשפחה, הקהילה והמדינה נוקטות בגישה מכילה כלפי זהות מינית ואינה רואה בהם כפתולוגיים או פחותי-ערך מאחרים.

משרדי הבריאות, איגודי הפסיכולוגים והפסיכיאטרים במדינות רבות מתנגדים לטיפולי המרה ואף אוסרים עליהם.

לפיכך, אנו קוראים למקבלי ההחלטות לתמוך בהצעת החוק של ח"כ ניצן הורוביץ לאיסור טיפולי המרה, כפי שאסור במדינות מערביות רבות. 

אנו כאנשי טיפול תומכים בהצעת החוק ומזמינים את כלל הגופים המקצועיים ולכל אחת ואחד מכם להצטרף.

איט"ם , האגודה הישראלית לטיפול מיני

היל"ם, החברה הישראלית להפרעות בתפקוד המיני

האגודה לטיפול זוגי ומשפחתי

בית ספר לפסיכותרפיה "הגל החדש", בבית ספר ברוך יבצ'ר לפסיכולוגיה, המרכז הבינתחומי

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

21/07/2020
העצומה השיגה 100 חתימות!
21/07/2020
העצומה נפתחה