קריאת תושבים ליישום הסדר חניה בשכונת בקעה

קריאת תושבים ליישום הסדר חניה בשכונת בקעה

מספר חתימות

135
 
300  

עצומה ליישום מיידי של הסדר החניה בשכונת בקעה

אנחנו, תושבות ותושבי שכונת בקעה, תושבים התורמים לשכונה ולעיר, גאים בשכונה, בקהילות המגוונות שלה, במוסדות החינוך שבה ומבקשים את שגשוגה. עם זאת, בשנים האחרונות ובאופן הולך וגובר, אנו מתמודדים עם מצוקת חניה רצינית בכל שעות היום ובכל שעות הערב בשל ריבוי מבקרים בשכונה ומשום קרבתה לאזור התעשייה תלפיות. שכונת בקעה נחשבת כמגרש חניה חינם עבור עובדי, סוחרי ולקוחות אזור התעשיה תלפיות כמו גם עבור צוותי הוראה ומנהלה של מוסדות חינוך רבים, המגיעים מחוץ לשכונה. בשכונה פועלים מספר מוסדות לימוד, קופות חולים, דואר, ומכללה. רוב המבקרים והעובדים מגיעים עם רכבים ומקשים על התושבים להחנות, בכל שעות היממה. בנוסף, שכונת בקעה מתפתחת עם גידול של משפחות צעירות, ההורים עובדים ומתקשים למצוא חניה בחזרה הביתה בכל שעות היום, צהריים או ערב. בשכונה מתוכננים מספר פרויקטים של תמ"א 38 - ללא עתודות חניה. מצוקת החניה רק תלך ותגדל בשנים הקרובות.

לשם פתרון בעיית החניה החמורה בשכונה עבדנו בשמונה השנים האחרונות, תושבים בליווי המנהל הקהילתי, אנשי מקצוע, מומחים והעירייה ותוך תהליך שיתוף ציבור שקוף ורצוף, על "מתווה חניה דרום בקעה" שקיבל את אישור כל הגורמים ועמד לצאת לדרך לפני  מספר חודשים, לרווחת ולהקלת התושבים.

במפתיע, התהליך נעצר ונמצא כעת בהקפאה בגלל לחץ של קבוצות אינטרס קטנות (צוותי הוראה של בתי ספר בשכונה), שאינן מתגוררות בשכונה, תוך הפעלת לחץ פוליטי על נבחרי ציבור וראש העיר. אנו מעריכים מאוד את צוותי ההוראה המלמדים את ילדינו בשכונה ומקווים שיימצא עבורם פתרון, אך הוא אינו יכול לבוא על חשבון תושבי השכונה. הסדרי חניה דוגמת ההסדר המתוכנן כאן בשכונה מתקיימים מזה שנים ובאזורים שונים בעיר כחלק ממהלך רחב ועקרוני שמטרתו להסדיר ולמצוא פתרונות עבור תושבי השכונות והעיר,  וגם כחלק ממהלך חינוכי-אסטרטגי שמבקש להפנות נוסעים רבים יותר לתחבורה הציבורית. לא ייתכן שבגלל צוותי ההוראה (וקשרים ולחצים פוליטיים שהם מפעילים) על ראש העיר ונבחרי ציבור נוספים שהמהלך עליו שקדו התושבים והמנהיגות הקהילתית בשכונה יחד עם העירייה בעשור האחרון יבוטל, יוקפא או ייפתח מחדש. מסיבות אלו ועוד אנו מבקשים להקים את קול מחאת תושבי השכונה כי:

  • לא ייתכן שקולם של התושבים אינו נשמע ואינו נחשב עבור מקבלי ההחלטות בעיר.
  • לא ייתכן שקבוצות אינטרס קטנות המתגוררות מחוץ לשכונה יכריעו וישפיעו באופן הרה אסון על מרקם החיים בשכונה.
  • לא ייתכן שתהליך עבודה של קרוב לעשור הכולל אנשי מקצוע ושיתוף ציבור מסתיים ומאושר, אך גורמים שלא השמיעו קול במהלך התהליך תוקעים אותו  עכשיו.

על כן, אנו דורשים מעיריית ירושלים ומראש העיר משה ליאון, לפעול לאלתר ליישום המתווה "הסדר חניה דרום בקעה" המתוכנן, שאושר על ידי כל הגורמים הקהילתיים והעירוניים, ולצד זאת לסייע במתן פתרונות יצירתיים נקודתיים עבור צוותי ההוראה המגיעים מחוץ לשכונה – ללא קשר ולצד אישור המתווה המתוכנן והמאושר שחייב לצאת לדרך בהקדם האפשרי. בראש ובראשונה, העירייה מחויבת לתת מענה ועדיפות לתושבי השכונה על ידי יישום המתווה שיסייע ביצירת מקומות חניה עבור תושבי השכונה לאורך כל שעות היום והערב. בהיעדר מענה ראוי, אנו  מתחייבים להמשיך ולפעול ללא לאות, תוך פעולות מחאה והרמת קול ציבורי עד ליישום מלא ומהיר של הסדר החניה.

                                                                  על החתום,

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

14/07/2021
העצומה השיגה 100 חתימות!
12/07/2021
העצומה השיגה 50 חתימות!
12/07/2021
העצומה נפתחה