קביעת פיקוח על מזון לתינוק

אין תמונה

מספר חתימות

2
 
50,000  
פורסם בתאריך: 19/12/2018
 

הגיע הזמן להכניס את התמ"ל לפיקוח!

תחליפי מזון לתינוק הוא מוצר צריכה בסיסי, אין סיבה שהמחיר של מוצרי הבסיס יעלה חדשות לבקרים.כפי שנקבע מחיר אחיד לחלב וללחם כך אנחנו דורשים להפסיק את המסחור במזון הבסיסי לתינוקות וקביעת מחיר אחיד.אין סיבה שבמדינת ישראל בשנת 2019 תינוק יישן רעב כי להורים שלו אין יכולת כלכלית לרכוש לו מזון.

בשנת 2017 החל תהליך בהובלת חה"כ רחל עזריה ומאז דממה.

שר האוצר משה כחלון: "בהמשך ישיר לתכנית 'נטו משפחה' אנחנו ממשיכים לייצר פתרונות שיקלו על המשפחות הצעירות ומעמד הביניים ויורידו את יוקר המחייה בישראל. תחליפי מזון לתינוקות הם מוצר צריכה בסיסי וממצאי הוועדה על ריכוזיות השוק מחייבים אותנו לפעול בהתאם. נמשיך לפעול להפחתת יוקר המחייה ולהקל על המשפחות הצעירות ומעמד הביניים".

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן: "תרכובות מזון לתינוקות מהווים נטל כספי משמעותי בסל המוצרים של משפחה ישראלית, בה ילדים בגיל הרך. אנו מעלים היום הילוך בפיקוח על התחום, וככל שיימצא כי היצרנים מנצלים מחד את הריכוזיות בשוק ומאידך את מיעוט האפשרויות העומדות בפני הצרכנים - לא נהסס לבחון גם החלת פיקוח על התמ"ל".

העצומה בשיתוף העמוד פשוט להיות אמא בפייסבוק 
 

--------------------------------

מה קורה בארה"ב?

53% מהתינוקות בארה"ב מקבלים פורמולה חינם!
 
אחת הדרכים המרכזיות של הורים בארה"ב לחסוך על פורמולה היא להירשם ל"תוכנית נשים, פעוטות וילדים" (Women, Infants, and Children Program). זוהי תוכנית פדרלית ארצית של ה-FNS – שירות המזון והתזונה האמריקני, לסיוע תזונתי לנשים הריוניות, או מניקות (עד גיל שנה), או לא מניקות (עד 6 חודשים מהלידה) שהן בעלות הכנסה נמוכה (לדוגמא כ-29 אלף דולר בשנה למשפחה בת 2 נפשות), וכן לילדיהן מגיל אפס עד שנה ומגיל שנה עד גיל 5. ברוב המקרים, האם תקבל שוברים או כרטיס מגנטי ( EBT- electronic benefit transfer) - שניתן להטענה ב-125 דולר לחודש לאדם) בהם עליה להשתמש כשהיא קונה פורמולה. ההטענה עבור פורמולה תקפה לאותו היום, כדי למנוע סחר.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו