ספירת ימי הקורונה של עובדי השירות

ספירת ימי הקורונה של עובדי השירות

מספר חתימות

23
 
10,000  
פורסם בתאריך: 24/06/2020
 
  1. שלום!
  2. אם הגעת לעצומה הזו כנראה שאכפת לך משיקום ושילוב של עובדי שירות ושל"צ בחברה, ושאת/ה מוכן לפעול פעולה פשוטה כדי לתרום למאמץ.
  3. אבקש ממך להעתיק את המכתב הבא ולשלוח אותו בדואר אלקטרוני ללשכת שר המשפטים, לשכת השר לבטחון פנים ולמבקר המדינה, כתובות דואר אלקטרוני בהמשך.
  4. בנוסף אבקש ממך לחתום על העצומה כדי להפגין תמיכ בנושא.
  5. תודה על ההירתמות!
  6. שר המשפטים: [email protected]
  7. השר לבטחון פנים: [email protected]
  8. מבקר המדינה: [email protected]

הנדון: בקשה לספירת ימי היעדרות לעובדי שירות שנעדרו עקב ההגבלות שהוטלו על המשק בעקבות מגיפת הקורונה.

לא יאמן! קורה כאן התעלמות מוחלטת מאוכלוסיה שלימה מבלי שתקום כל צעקה! הידעתם שאנשים המרצים עבודת שירות, בעקבות הקורונה הופסקה העבודה, לא נספרים הימים-השבועות-החודשים, ורק כאשר "ישתנה המצב", אז ורק אז, יתחילו שוב. 

שתדעו, עבודת שירות היא בין 6 - 9 חודשים. במציאות הקורונה, נגיד, אדם התחיל לרצות 9 חודשים, ריצה 6 חודשים ומחודש מרץ ועד היום הוא לוט בערפל, החיים נפסקו ורק מתישהו בעתיד הלא ידוע, יוכל להמשיך לרצות את 3 החודשים שנותרו לו. ואני שואל אתכם, האם אין לאנשים אלו זכויות? חייהם הופסקו, אין להם מועד סיום לעונשם, וגם אין להם את האפשרות לשקם את חייהם ולהשתלב בחזרה בחברה כאזרחים נורמטיבים. לדוגמא, הם לא יכולים להירשם ללימודים או להתחייב לעבודה במשרה מלאה לטווח ארוך.

הם פשוט בשום מקום. 

 למעשה, הקפאת עבודות השירות לעובדי שירות היא החמרה קשה לתקופה בלתי מוגבלת של עונש 

המתבצעת באופן גורף מחוץ לכותלי בית המשפט.

לדעתי, האינטרס הציבורי בשיקום עבריינים והפיכתם לאזרחים נורמטיבים התורמים לחברה דרך נשיאת עונשם בעבודות שירות, הוא צעד חיובי המחייב התחשבות בזכויותיהם.

על כן, אני קורא לחשב את הימים בהם נעדרו עובדי השירות עקב הקפאת עבודתם ו/או סגירת מקום העבודה שלהם במניין הימים שעליהם לעבוד בהם. בשעת משבר זו עלינו לנהוג בחמלה באוכלוסייה חלשה זו מלפנים משורת הדין.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו