פתרון לבעיית הצפיפות והעומס בבתי החולים

פתרון לבעיית הצפיפות והעומס בבתי החולים

מספר חתימות

200
 
200  

שיעור מיטות האשפוז הכללי במדינת ישראל הוא מהנמוכים בעולם המערבי. נוסף על כך, התפוסה בבתי החולים הכלליים היא מהגבוהות בעולם והשהייה הממוצעת של מטופל באשפוז היא מהנמוכות בעולם.

הסיבה לכך שמערכת הבריאות בארץ סובלת ממחסור חמור במשאבים, היא חוסרים תקציביים. מחסור זה פוגע באיכות ובמקצועיות השירות הרפואי שמקבלים המטופלים בבתי חולים, כמו זמינות ונגישות של שירותי האשפוז השונים למטופלים.

המחסור החריף במיטות אשפוז גורם לכך שהתפוסה בבתי החולים מלאה לעיתים קרובות. במחלקות שבהן תפוסת המיטות מלאה מטופלים נאלצים לישון במסדרונות או בחללים מאולתרים, לעיתים בקרבה לחדרי שירותים מזוהמים. מציאות זאת פוגעת באיכות השירות הניתן לחולים, ביכולת הטיפול הרפואי בהם, כמו גם בזכותם של החולים לכבוד ולפרטיות.

כדי לשנות את המצב הקיים יש להוסיף תקציבים לבתי החולים הקיימים כדי לשפר את איכות הטיפולים ולאפשר הרחבה של בתי החולים בצורה שתכיל את האוכלוסיה הגדלה.

עצומה זו עם החתימות תעישלח לשר הבריאות על מנת לעורר את הבעיתיות. היא תעלה למודעות את העובדה שהרבה אנשים אכן חושבים שהמצב הנוכחי הוא בלתי נסבל ויש לפעול לפתרון מ היר ויעיל של הסוגיה.

בתקווה שאכן עצומה זו תתרום ולו במעט.

בברכה

שירה, רות, אביגיל, רבקה ואושר.

ציר הזמן של העצומה

19/11/2019
העצומה השיגה 100 חתימות!
18/11/2019
העצומה השיגה 50 חתימות!
18/11/2019
העצומה נפתחה