מניעת שרפות אשפה לא חוקיות

מניעת שרפות אשפה לא חוקיות

מספר חתימות

1,025
 
1,000  

                                      הזכות לנשום אוויר נקי

                                           -מטה המאבק-

שלום לך,

מטה מאבק הוקם ע"י אזרחים שלא מוכנים לנשום עשן של שריפת אשפה המלווה בריח נורא ונאבקים על זכותם לנשום אויר נקי. אנו פועלים ברמה ארצית ומייצגים למעלה מ 20 יישובים ברחבי הארץ שנפגעים כתוצאה משריפת פסולת.

מושבים חקלאיים וכפרים מפרים את החוק ושורפים פסולת מידיי יום, במקומות רבים באופן גלוי לאור יום, ובאחרים מייד עם רדת החשיכה, כך שריפת פסולת הפכה לשגרה מכוערת.

נשרפת פסולת מסוגים שונים: פסולת חקלאית, פסולת של בעלי עסקים ופסולת ביתית. לדוגמה: ניילונים, פלסטיק, צמיגים, שמנים ודלקים ועוד. במהלך שריפת הפסולת משתחררים חומרים רעילים ביותר אשר גורמים למחלות שונות בדרכי הנשימה ומעלים את הסיכוי לחלות בסרטן.

שריפת פסולת באופן פיראטי פוגעת בכולנו ללא הבדל גזע מין ודת. במיוחד היא פוגעת באוכלוסיה חלשה מבחינה בריאותית כגון ילדים וזקנים. הנזק אינו מסתכם בזיהום האוויר, אלא מזהם גם את מי השתייה היות והחומרים מזהמים את הקרקע ומחלחלים למי התהום וגם למזון שכולנו אוכלים.

למרות אינספור תכתובות ופניות לרשויות המדינה בהן המשרד להגנת הסביבה והרשויות המקומיות במשך שנים, מלבד סימפטיה אנו לא מקבלים פתרונות אלא המצב הולך ומחריף. רשויות המדינה טומנות את ראשן בחול, אינן אוכפות את החוק ואינן נותנות קנסות למרות שהדבר אסור על פי חוקים רבים במדינה. רשויות המדינה מתייחסות לדיווחים כאל אירועים נקודתיים ואינן פועלות למציאת פתרון כולל ברמה הארצית למרות הסבל של מאות אלפי אנשים מהתופעה בכל הארץ.  

אנו דורשים מהמדינה להעלות את הנושא לסדר העדיפויות הלאומי ולטפל מן השורש בתופעה בה מספר עבריינים מפירי חוק אשר חוסכים לכיסם הפרטי ואינם משלמים כחוק עבור השלכת פסולת, מזיקים לבריאותם של מאות אלפי תושבים על בסיס יומיומי.

הצטרפו לעצומה אשר תשלח למשרדי הממשלה הרלוונטיים והרשויות המקומיות על מנת לגרום להם לפעול סוף סוף ולהפסיק את התופעה.

עייפנו מלנשום אוויר מזוהם! 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

23/01/2017
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
02/12/2010
העצומה השיגה 500 חתימות!
02/11/2010
העצומה השיגה 100 חתימות!
20/10/2010
העצומה נפתחה