הקמת יחידה מיוחדת שתאכוף באופן ספציפי את נושא האופניים החשמליים בעיר ראשל

אין תמונה

מספר חתימות

1
 
100  
פורסם בתאריך: 14/03/2019
 

אנו תלמידות שכבת י"א. חקרנו את בעיית האופניים החשמליים בעיר ראשון לציון, במסגרת מטלת ביצוע באזרחות.

הגענו לפיתרון שאנו חושבות שהוא היעיל ביותר: הקמת יחידה מיוחדת שתאכוף באופן ספציפי את נושא האופניים החשמליים- כמו שקיימות יחידות לאכיפה בנושא כלבים או רעש במקומות שקרובים למגורים.אכיפה ברורה בנושא של עבירות חוק הינה תורמת למיגור התופעה, ואנשים אכן נמנעים מלבצע את עבירות החוק, כי הם נרתעים מאותן יחידות. על כן, לדעתנו יש להקים יחידה שתתייחס באופן ספציפי לעבירות אופניים חשמליים או לחלופין לצרף למחלק הנוער עוד אגף שיטפל בבעיה זו.

בעזרת סקירה ספרותית ומחקר מעמיק, הגענו למסקנה שלעיר ראשון לציון יש צורך באכיפה מוגברת בנושא האופניים החשמליים, בעקבות תאונות ומקרים רבים של חוסר הצמדות לחוקים ובכלל אי ידיעה על קיומם. 

הנתונים מראים כי הבעיה המרכזית בנושא אופניים חשמליים היא שאין אכיפה לגבי האופניים החשמליים וגם אם ישנה, היא אינה בהיקף רחב ולא משמעותית מספיק. בנוסף, אחוז תאונות הדרכים שנגרמות על ידי אופניים חשמליים וקורקינטים חשמליים עולה בלי הפסקה. 

כמו כן, במחקר שעשינו בעיר מצאנו כי :

  • ניתן לראות כי רוב הנשאלים (36.4%) מסכימים במידה רבה שנסיעה על אופניים חשמליים מסוכנת יותר מאופנוע.
  • ניתן לראות כי רוב הנשאלים (51.5%) מסכימים במידה רבה שנסיעה על אופניים חשמליים מסכנת מאוד את עוברי האורח.
  • ניתן לראות כי רוב הנשאלים (57.6%) מסכימים במידה רבה שאין אכיפה מספקת על נסיעה של רוכבי אופניים חשמליים.
  • ניתן לראות כי רוב הנשאלים (54.5%) מסכימים במידה רבה שקסדות הן אמצעי הגנה חשוב ויש להחמיר בענישה כלפיי מי שלא משתמש בהן

לדעתנו הקמת יחידה אשר תאכוף חוקים אלה תשפר את איכות החיים בעיר ראשון לציון, ותתן תחושת ביטחון לתושבים. אנו חושבות כי הפיתרון האפקטיבי ביותר הוא פיתרון שבו התושבים ירתעו מהפקחים ולכן ימנעו מלכתחילה מהעבירות.

אנו פונים אליכם, תושבי העיר ראשון לציון, לאזרחים המודאגים שסובלים מבעיית האופניים החשמליים, ואלו שאכפת מעתידה של העיר שלנו להתאגד יחד ולהבין שחשוב לפעול ולשנות את המצב. חתימה המונית על עצומה זו עשויה לעזור לנו להביא לשינוי החוק והקמת יחידה שתשפר את איכות החיים של כולנו ותאכוף בצורה מספקת. 

עזרו לנו לשנות את המצב וחיתמו על העצומה! 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו