עוצרים את הריסת בתי הכנסת אשמורת אברהם ואור חביב

עוצרים את הריסת בתי הכנסת אשמורת אברהם ואור חביב

מספר חתימות

285
 
300  

עוצרים את הריסת בתי הכנסת בדקל!!

בעוד כחודש מתכוונת המועצה המקומית אפרת להרוס את בתי הכנסת "אשמורת אברהם" ו "אור חביב" בדקל ג' לצורך סלילת כביש.לא מדובר בצורך להרחבת הכביש כפי שטוענת המועצה אלא לצורך העברת כביש דו-מסלולי בלבד על גבי ההריסות, והסדרת חניה נוחה בתוואי הכביש הקיים.נציין כי קטע הכביש הסמוך לבתי הכנסת הוא הרחב ביותר לאורך כל הציר המרכזי באפרת.

המועצה מציעה ל- 2 קהילות לעבור לבית הספר אורות עציון המרוחק מהשכונה, ואינו מתאים לגיל המתפללים ותושבי המקום מה עוד שמדובר בעלייה שמקשה על הגישה למקום, לציין כי בית הספר אינו ערוך לקלוט את ציבור המתפללים וספרי הקודש וציוד בתי הכנסת, ולאור זאת לא יתאפשר לבצע תפילות ושיעורי תורה.

אנו החתומים מטה קוראים לחברי המועצה המקומית ולכל מנהיגי הציבור לעצור את הריסת בתי הכנסת ופגיעה אנושה ב 2 קהילות שהתגבשו מזה 25 שנה , ההריסה. המנוגדת להלכה, וכפי שנפסק ע"י כל הפוסקים, וכפי שמופיע בגמרא שאין הורסים בית כנסת עד לבניית בית כנסת חלופי.

בפסק הלכה שנתקבל מ "הראשון לציון" הרב יצחק יוסף שליט"א נכתב כי עד להקמת מבנים חלופיים במרכז השכונה, אסור להרוס את בתי הכנסת.

לא רוצים לחזור בתוך יישובנו למראות קורעי הלב של יהודים שהורסים בתי כנסת ומגרשים מתוכם את המתפללים עם ספרי התורה וספרי קודש !!!

לא נוכל לנסוע בכביש שנסלל על הריסות של בתי כנסת, וגם יהיה מסוכן לנסוע בו.

עוצרים את הריסת בתי הכנסת בדקל!!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

17/05/2019
העצומה השיגה 100 חתימות!
16/05/2019
העצומה נפתחה