יוקר המחיה בישראל

יוקר המחיה בישראל

מספר חתימות

39
 
30  
פורסם בתאריך: 19/05/2024
 

העצומה מוקדשת בעיקר לאנשים שעובדים או בני נוער שמבזבזים כסף  ,ועוסקת בפתרון ליוקר המחיה .

בשנים האחרונות אזרחי מדינת ישראל מתמודדים עם עליות משמעותיות במחירי הדירות ומוצרי המזון, דבר שהפך את ההתמודדות היומיומית למאתגרת במיוחד. בתחום הדיור, מחירי הדירות זינקו בשיעורים חדים, מה שמקשה על זוגות צעירים ומשפחות לרכוש דירה, וגורם לעומס כלכלי משמעותי על אלו המשלמים משכנתאות גבוהות או שכר דירה חודשי מופרז. במקביל, מחירי מוצרי המזון עלו גם הם באופן ניכר, מה שמכביד על התקציב המשפחתי ומקטין את היכולת של משפחות רבות לספק לעצמן תזונה ראויה ומגוונת. עליות אלו מושפעות משילוב של גורמים כלכליים גלובליים ומקומיים, כמו אינפלציה, עלויות הייצור והייבוא, ומדיניות ממשלתית. המצב הכלכלי המאתגר מעלה חששות בקרב אזרחים רבים בנוגע ליכולת לעמוד ביוקר המחיה הגובר, ומוביל לדיון ציבורי נרחב על הצורך ברפורמות כלכליות ופתרונות למיתון המצב.

דנו בנושאים השונים והגענו למסקנה שלמחאות ושביתות יש כח רב, והם דרכים נהדרות לשנות את המצב הנתון ולהילחם בתופעה.

בישראל כיום יוקר המחיה מאוד מקשה על אנשים וחשבנו על פתרון ,על דרך לעזור באמצעות הפגנות ופעילות אקטיבית ברשתות החברתיות ,נשמח מאוד שכל מי שמרגיש שיוקר המחיה מכביד עליו ורצה לעשות שינוי יחתום על העצומה כדי לקדם אותם!!

כפי שצויין בפתיח, אף על פי שיוקר המחייה הוא בעיה עולמית שמשפיעה על אנשים בכל רחבי העולם. ישראל היא בכל זאת בין המדינות היקרות בעולם כיום.

על פי דוח שנתי של ארגון הOECD המתייחס לשנת 2022, ישראל יקרה בכ- 40% מהממוצע בארגון, מה שממקם אותה במקום הראשון ומעניק לה את התואר של המדינה היקרה ביותר בין מדינות הארגון לשנת 2022. 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו