התנגדות להקצאת קרקע לרשת

התנגדות להקצאת קרקע לרשת

מספר חתימות

308
 
300  

לפני שבועיים נודעה כוונת המועצה להקצות קרקע בסמוך לקניון ״הפיל״ לרשת ״עתיד״, להקמת ״מרכז ליזמות וחדשנות בחינוך״.

אנו, תושבי בנימינה, מברכים את המועצה על היענותה להקמת המרכז, אך מתנגדים בחריפות להקצאת הקרקע בכרמי בנימינה, מהסיבות הבאות:

  1. הרשת מתכוונת להשתמש בחניית ״הפיל״בסקירת חלופות וכן בתחרות אדריכלים מצוין כי ״מקומות חניה קיימים במגרש״. הכוונה לחניית ״הפיל״ שכבר מפוצצת לגמרי. מרכז החדשנות יכלול אולם של מאות מקומות! אפילו אם חלק יגיעו בתחבורה ציבורית, השכונה תקרוס בהיבטי חניה, כבישים ובטיחות בדרכים.
  2. טעות בהודעה לתושבים – המועצה כתבה 1 דונם, ו״עתיד״ 4 דונם. טעות? חוסר תיאום? הטיית דעת קהל? בכל מקרה חובה להוציא הודעה חדשה לתושבים.
  3. חלק מהמידע לא הועבר לתושבים – במסמכי תחרות האדריכלים שערכה הרשת, יש פירוט חללים במבנה, כמות אנשים, הדמיות ועוד. בנוסף, לפי נוהל הקצאת שטחים המועצה מכינה פרוגרמה – תחזית צרכי הציבור. המועצה טוענת כי מרכז החדשנות תואם לפרוגרמהעל המועצה לשתף מיידית את הציבור בפרוגרמה לשטחי ציבור שהכינה, ובתוצרי תחרות "עתיד" שהועברו אליה.
  4. ההדמיות לא היו נתונות בפני הועדה ­– לפי נוהל הקצאת קרקעות, ״עתיד״ חייבת להציג ״תוכניות לפיתוח הקרקע״. בדיוני ועדת ההקצאות, ההדמיות לא היו. לא סביר לאשר הקצאה מבלי שהועדה תדון בהדמיות, אף אם הן ראשוניות.
  5. שימוש זה בקרקע לא תואם לצרכי התושבים – הצורך הדחוף ביותר לכרמי בנימינה הוא מרכז חדשנות? מרבית מגרשי הציבור בשכונה כבר תפוסים ע״י הצופים וגני ילדים. אם יהיה צורך בעוד גני ילדים, מעונות יום, מוסד העשרה תרבותית, מועדון נוער (לדג' לנוער העובד שעומדים בפני פינוי), ביכ"נ, מרכז לקשיש לא יוותר להם שטח, כי זו העתודה הכמעט יחידה בשכונה למבני ציבור. בנוסף, הייחודיות של מגרש זה הוא המרכזיות –  אוכלוסיה עצומה יכולה להגיע אליו ברגל (500 מ').
  6. מקומות אחרים בבנימינה מתאימים יותר לדג׳ באזור התעשיה, במגרש ריק או במבנה בשכירות, מרכז החדשנות יחזק תעסוקה מבוססת ידע! או לדג' מעל ביה״ס ״כרמים״ או בי״ס אחר בו מתקיימת עשייה חינוכית – זה יהיה win-win עבור שני המוסדות!

אנו מצפים מהמועצה להיות קשובה לתושביה, ולהיענות לדרישתנו שלא להקצות קרקע זו לרשת ״עתיד״.

בכבוד רב, תושבי בנימינה הח״מ

עצומה חמה

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

12/08/2021
העצומה השיגה 100 חתימות!
11/08/2021
העצומה השיגה 50 חתימות!
06/08/2021
העצומה נפתחה