דורשים מראש הממשלה להקים ועדת חקירה בלתי תלויה לחקר אסון מכינת בני ציון

דורשים מראש הממשלה להקים ועדת חקירה בלתי תלויה לחקר אסון מכינת בני ציון

מספר חתימות

14,443
 
20,000  

אנחנו, הוריהם של שני, אלה, מעיין, רומי, צור, אגם, אילן, יעל, עדי וגלי ז"ל – עשרת ילדינו, שנהרגו באסון מכינת בני ציון קוראים לך, ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו:

הקם ועדת חקירה בלתי תלויה בראשות שופט בדימוס לבדיקת ולחקר אסון מכינת בני ציון, במהלכו נהרגו ילדינו האהובים, אשר כל שביקשו הוא לקחת חלק במפעל הציוני החשוב של המכינות הקדם-צבאיות.

מטרת מינוי ועדת החקירה, אשר בראשה יעמוד שופט בדימוס, הינה לבחון את האסון ואת הכשלים שגרמו למותם של ילדינו, לגבש המלצות ולחייב את כלל המכינות בסטנדרט התנהלות ראוי, תוך הסדרת הפיקוח והבקרה על פעילותן .

אסור שאסון מכינת בני ציון יחזור לעולם!!!

כמעט שלושה חודשים חלפו מאז האסון ואף משרד או גורם ממשלתי לא נטל אחריות על האירוע ואף לא טרח לדבר עמנו, ההורים השכולים, שאיבדו את היקר להם מכל.

משרד החינוך טוען שהקים ועדה פנימית מטעמו לבדיקת האירוע. לא ברור מי עומד בראשה, מיהם חבריה וכיצד ייתכן שאף אחד מאיתנו לא זומן כדי לתת עדות בפני הוועדה.

יתירה מזו – משרד החינוך הינו אחד האחראים על המכינות הקדם צבאיות. כיצד יתכן שגוף שאחראי גם הוא לאסון בוחן את עצמו? זהו לעג לרש.

חשוב להבהיר כי אנו מעודדים את המשך קיומו של מערך המכינות הקדם צבאיות. מדובר במפעל ציוני חשוב וראשון במעלה. אולם, לא ייתכן כי המכינות ימשיכו לפעול ללא פיקוח הולם ובקרה ראויה, תוך הבהרת גבולות האחריות של משרד החינוך ומשרד הביטחון על פעילותן, ומבלי שהאסון ייחקר ביסודיות על ידי ועדה בלתי תלויה בראשות שופט בדימוס.

אנו קוראים לכולכם להצטרף אלינו במאבקנו לשמור על מפעל המכינות הקדם צבאיות, תוך הסדרת פעילותן והפיקוח עליהן, על מנת לשמור על כל ילדינו ולהבטיח, כי אסון נוסף כאסון מכינת בני ציון לא יקרה עוד לעולם.

חתימה על עצומה זו תעזור במאבק הציבורי שלנו, הורי הרוגי אסון מכינת בני ציון בנחל צפית, בדרישתנו מראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, להקמת ועדת חקירה בלתי תלויה בראשות שופט בדימוס, במטרה לחקור את הכשלים אשר הובילו לאסון הנוראי, במסגרתם נהרגו עשרת ילדינו האהובים.

חתמו והצטרפו אלינו במאבקנו, שהוא למעשה - מאבק לטובת ילדינו.

הצטרפו לדף המאבק שלנו: אסור שאסון מכינת בני ציון יחזור עוד לעולם!

יעל ואריק שמיר

איציק ושרית אנג'ל אור

דורית ואלי ברהום

יעל ועופר כהן

הדר וברק אלפי

שי ושירי לוי

רותם ואוריאל בר שלום

שרון וקובי סדן

פז וגילי רענן

אתי ואייל בללי

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

22/07/2018
העצומה השיגה 10,000 חתימות!
15/07/2018
העצומה השיגה 5,000 חתימות!
12/07/2018
העצומה השיגה 2,500 חתימות!
12/07/2018
העצומה נפתחה