עיריית אשדוד במלחמה עם התושבים

עיריית אשדוד במלחמה עם התושבים

מספר חתימות

756
 
2,500  

בואו נעצור את המלחמה שראש עיריית אשדוד הכריז על התושבים !

בשבועות האחרונים אנחנו מבחינים בשלב נוסף במלחמה של עיריית אשדוד בתושבים. בעקבות חוק המרכולים שנחקק על ידי הממשלה, עיריית אשדוד היא העיר היחידה והראשונה שהחלה במדיניות אגרסיבית של סגירת עסקים באשדוד. מתחמי המסחר כמו ביג פאשן והסנטר סנטר שפעלו בשבתות בהתאם לרצונם של בעלי העסקים החלו לחטוף קנסות המאיימים לחסל אותם כלכלית. בעקבות זאת התעורר הציבור המתון של העיר אשדוד, ציבור תאב חיים ואוהב את העיר, שהיה רגוע ושקט מרגיש שגונבים לו את העיר.

עיריית אשדוד מנצלת את העובדה שלציבור יש קושי לבדוק ולבקר את פעולותיה, ולכן היא מחליטה על ביצוע תוכניות תוך התעלמות וזילזול בתושבים. במקרים רבים מייד הציבור יודע על ביצוע פרוייקט או שינוי באורח חייו רק עם תחילת הביצוע. וכאמור, קשה מאוד לשנות ולאהאבק בהחלטות שהתקבלו.

עיריית אשדוד מוצאת את עצמה נגררת לבית המשפט פעם אחרי פעם, ובסופו של דבר מתברר שפעלה בניגוד להיגיון גם המשפטי. עיריית אשדוד נאלצה בשנים האחרונות לשלם כמה עשרות מיליוני ש"ח בהוראת בית המשפט. זו עדות ברורה למדיניות החטפנית של ראש העיר וחבריו.

דוגמאות לחטפנות, החלטת בית המשפט לבטל תוכנית להקמת כ 650 יחידות מגורים בצמוד למתחם הסטאר סנטר, שהתקבלה ללא דיון נכון ובהסתרת מידע לתושבים בנוגע לבעלות על הקרקע.

החלטה נוספת הייתה על דרך קבלת ההחלטה לקבל את תוכנית הסכם הגג, בית המשפט חייב את העירייה לחזור ולקיים את התהליך בדרך הנכונה ולא במחטף.

תחילת השנה 2018 התברר לתושבי אשדוד בצורה ברורה שהנהגת העירייה הכריזה מלחמה על התושבים. הסכם הגג, לבניית עשרות אלפי דירות בעיר, מתוכן  25% מהדירות היו אמורות להיות משוריינות לאוכלוסיה החרדית בעיר. ברור שראש העיר הנתמך והנסמך על המפלגות החרדיות, פשוט משרת אותם, כ10-15% מאוכלוסיית העיר.

המלחמה הזו היא על חשבון תושבי העיר, משלמי הארנונה והמיסים הערוניים, שבכספם מוצאים לפועל פרוייקטים שונים למגזר החרדי, זה שרובו לא משלם או משלם סכומים מינימליים לארנונה ולמיסי העיר, אבל משתמש בחלק ניכר מתקציב העיר.

בשנה שעברה 2017 התחיל פרויקט שדרוג העיר שנהגה, ותוכנן הרחק מעיני הציבור. שנים רבות של עבודה ושיתוף פעולה בין משרדי הממשלה והעירייה. ללא ידיעת הציבור.

בתחילת שנת  2017 מיד אחרי החגים הפכו את העיר אשדוד, תושבי אשדוד יאלצו לסבול 19 חודשים, זה הזמן המתוכנן להפוך את התחבורה הציבורית על פניה, תסבלו עכשיו, כדי שאחר כך יהיה טוב. התוכנית נקראת: reway

מידע מפורט על התוכנית כמעט שאין בהישג יד, לפחות לציבור. אתר עיריית אשדוד לא נגיש לציבור, יש בו אולי המון מידע , אבל אינו נגיש. כדי למצוא משהו באתר צריך לבזבז שעות רבות, ולגמרי לא בטוח שניתן להגיע למידע הנדרש.

אנו תושבי אשדוד דורשים שיתוף מידע, הצגת תוכניות לשינוי פני העיר, לפני ולא ביום הקובע, וחשוב יותר קיום דיון ציבורי בעיר.

לשאלות המטרידות האלו, אין תשובה:

האם התחבורה הציבורית תשלב קווי אוטובוס משלימים?

האם הנסיעה המשולבת תעלה מחיר אחיד, מחיר יומי או שבועי?

האם תחנת הרכבת תשולב בתוכנית החדשה לשדרוג התחבורה הציבורית?

האם זמן הנסיעה לאיזורי התעסוקה, המסחר, הבילוי והלימודים נלקחו בחשבון?

היכן לכל הרוחות ניתן למצוא מידע מפורט על התוכנית, היכן שיתוף המידע עם הציבור

סיפורי חלם באשדוד

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

07/11/2016
העצומה השיגה 500 חתימות!
02/11/2016
העצומה השיגה 100 חתימות!
25/10/2016
העצומה השיגה 50 חתימות!
19/10/2016
העצומה נפתחה