לעצור את עושק הארנונה בעיר

לעצור את עושק הארנונה בעיר

מספר חתימות

408
 
2,000  

תושבי אשדוד, כאן ד"ר אלי לחמני

הגיעה העת לעצור את עושק הארנונה בעיר!!!

מזה שנים שאני קורא לד"ר יחיאל לסרי ולחברי המועצה שלא להעלות את הארנונה לפי האחוזים שמשרד הפנים מאפשר בנוסחה שגויה ומעוותת שמורכבת מ-50% מעלייית המדד ו50% מעליית השכר הממוצע במשק.

לשנת 2020 משרד הפנים אישר העלאה של 2.58%!!!!! בשנת 2009 עלתה הארנונה באשדוד ב- 28.27%!!!!!! השכר של התושב ושל העסקים בעיר לא עלה באותם אחוזים מטורפים.

חשוב להבין שארנונה היא מס מוניציפלי המוטל על התושבים לצרכי מימון הפעולות של הרשות המקומית. אולם יש קריטריונים לגובה הארנונה והעיקריים הם: סוג השימוש בנכס - מגורים/ מסחר/ תעשייה, שטח הנכס ומצבו הכלכלי של התושב כולל מיקומו של הנכס.בישיבת הכספים שהתקיימה ב-10.6.19 לקבל את הצעת ראש העיר להעלות את הארנונה בשיעור של 2.58% - דהיינו בשיעור המלא. אממה? העסקים ומשקי הבית קורסים תחת נטל הארנונה ואף אחד לא מקשיב לקול צעקתם. השלטון המרכזי הוכיח שלא טובת התושב חשובה לו אלא טובת הכסא. הגיע הזמן שאנו, התושבים, נעצור את העושק המתמשך.כבר היו תקדימים בעבר שרשויות לא העלו את הארנונה לפי השיעור שמשרד הפנים קבע. המדד הוא איתנות העירייה. אציין שהכנסות מהעלאה בשנת 2020 לעיריה הינה 18.8 מליון ש"ח - מדובר בסך הכול בפחות מ1% מהכנסות העירוניות. המשמעות היא שעירית אשדוד יכולה להרשות לעצמה שלא להעלות את הארנונה.ההחלטה האומללה בוועדת הכספים עברה כשכל חברי המועצה בוועדת כספים לרבות כצנלסון ו"אשדודים" מצביעים בעד העלאת הארנונה - זוהי חוצפה.בטוחני שבאם נתאחד וכל תושב ימחה על העלאה הלא מוצדקת ויצא נגדה נוכל למנוע את ההעלאה. קחו כדוגמא את הגופים - מנהיגות אזרחית ואיגוד המגזר העיסקי - הפועלים בנושא מול הממשלה בכדי למנוע את ההעלאה.

חשוב לי להבהיר: אנחנו לא בתקופת בחירות, הפופוליזם לא מעניין אותי, אבל הציבור דווקא כן, אני חלק מהציבור ואכפת לי מהעיר הזאת, אכפת לי שאנשים יוכלו לחיות בה ולא יצטרכו לעזוב מפני שהם לא גומרים את החודש!

הגיעה העת לעצור את עושק הארנונה בעיר!

אנא מכם, הצטרפו, הביעו דעה, שתפו את החברים, תעבירו, תחתמו, בואו ניאבק יחד על הזכויות שלנו!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

11/06/2019
העצומה השיגה 100 חתימות!
11/06/2019
העצומה נפתחה