הורים דורשים תזונה בריאה במוסדות החינוך

הורים דורשים תזונה בריאה במוסדות החינוך

מספר חתימות

1,376
 
1,500  

אל: שר החינוך גדעון סער

 

האוכל שהילדים שלנו אוכלים היום בצהרונים הוא רע. בשר מעובד, מלחים, סוכרים ועודף פחמימות הם רק חלק מהתחלואים במזון שמוגש  לילדנו מדי יום.

 

מחקרים מוכיחים שדפוסי אכילה נכונים בגיל הילדות ובתקופת ההתבגרות הן קריטיות להתפתחות הילד. על-פי נתונים של ארגון הבריאות העולמי שפורסמו בשנת 2010 , ישראל נמנית עם עשר המדינות המובילות בעליית שיעורי ההשמנה בעולם; מספר הסובלים מעודף משקל עלה פי- שלושה ב- 30 השנים האחרונות. על-פי האגודה לבריאות הציבור, בשנות הלימודים תשס"ח ותשס"ט סבלו 22.5% מן התלמידים מעודף משקל, 14.5% סבלו ממשקל יתר ו 8%- סבלו מהשמנת יתר.

 

בנובמבר 2006 פרסם משרד החינוך חוזר מנכ"ל "הזנה וחינוך לתזונה נכונה במוסדות החינוך" בו הוא מנחה את מוסדות החינוך כיצד צריך להזין את הילדים בצורה נכונה. החוזר כולל תפריטים לארוחה חמה הן בגן הילדים והן בבית ספר. הוא אוסר על הגשת בשר מעובד, אוכל מטוגן, חטיפים וממתקים.

 

בפועל, חוזר זה אינו מיושם כלל וילדנו אוכלים בשר מעובד מדי יום וארוחה שאינה מכילה את המרכיבים התזונתיים הנדרשים אלא עמוסה בפחמימות, סוכרים, שומנים ומלחים. ניתן לראות דוגמה מוחשית לכך בכתבתו של חיים ריבלין בחדשות 2.

 

מצב זה לא יכול להימשך!

יש לנו את האחריות והחובה לבצע שינוי מהותי באוכל המוגש לילדינו. מאות אלפי ילדים אוכלים את הארוחה המרכזית שלהם בצהרונים, בגני הילדים ובבתי הספר, ומספר זה רק ילך ויתרחב עם אימוץ מסקנות טרכטנברג והוזלת הצהרונים המיושם ברחבי הארץ בימים אלו. הזנה נאותה ומספקת במסגרת הלימודים תוך הקפדה על האיכות, הגיוון, המינון והזמינות של המזון תשפר את הרכב המזון שהתלמיד צורך ותשפיע לטובה על בריאותו ועל יכולותיו.

 

לכן, אנו קוראים לך, אדוני שר החינוך, לקחת אחריות ולהציל את ילדנו. בכוחך לדאוג לכך שילדנו יאכלו אוכל בריא ומזין בארוחות הצהריים, כפי שמשרדך קבע. אנחנו דורשים הכנה של תוכנית לאומית להזנה בריאה בבתי הספר, שתיושם כבר משנת הלימודים הקרובה. אנחנו מדברים כאן בבריאות ילדינו, לא פחות, וזה חייב להיות בראש סדר העדיפויות של משרד החינוך.

 

עצומה זו הוכנה על ידי "ארוחה עשר", קבוצת הורים הפועלת למען תזונה בריאה במוסדות החינוך, יוזמת סיעת ירושלמים בראשות רחל עזריה, חברת מועצת העיר ירושלים.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

28/12/2012
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
22/12/2012
העצומה השיגה 500 חתימות!
20/12/2012
העצומה השיגה 100 חתימות!
19/12/2012
העצומה נפתחה