פערי הרפואה בין בית החולים יוספטל באילת לעומת בתי החולים במרכז

אין תמונה

מספר חתימות

12
 
200  
פורסם בתאריך: 11/05/2022
 

אנו תלמידי כיתה י"א, ביה"ס "גולדווטר" באילת פונים לשר הבריאות, למשרד הבריאות ולשירותי בריאות כללית ואל הציבור אנו טוענים כי צריך לקדם ולשפר את מצב הרפואה באילת, ידוע שמצב הרפואה באילת אינו משרת את האזרחים ובמטרתינו לוודא כי זכויות היסוד של תושבי אילת נאכפות והתושבים יקבלו את הזכויות שלהם שנפגעו ממצב הרפואה העגום בעירנו, בעבודתינו גילינו כי זכויות כגון הזכות לחיים וביטחון והזכות לבריאות נפגעות. לכן, העובדה כי חלק נרחב מאיתנו לא מקבל את אותן הזכויות, צריכה לצרום לכולנו. 

מסקר שערכנו בקרב תושבי אילת עלה כי ישנו מחדל חמור בנוגע להיעדר זמינות התורים ומן הסקר ניתן לראות כי 57.7% מהמשיבים על השאלון מסכימים שהם המתינו מעל 3 חודשים לתור לרופא מומחה.

עם זאת ניתן לראות כי רוב משיבי כ 57.7% טענו כי נזקקו לפנות לרפואה הפרטית ואנו טוענים שמצב כזה הוא מצב נורא כיוון שלא כל אדם יכול לאפשר לעצמו לפנות לרפואה הפרטית בגלל המחירים הגבוהים יותר וגם אדם לא צריך לשלם כדי לקבל את זכויותיו הבסיסות.

בנוסף עולה ממאמר של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה כי ישנה אפלייה ברורה כיוון שבארץ יש 9776 מיטות אשפוז, במרכז ניתן לראות שיש 3219 מיטות אשפוז, בפריפריה יש 1381 מיטות אשפוז בין מרכז לפריפריה יש פער של 2547 מיטות, ובפריפריה יש 1381 מיטות אשפוז ובאזור הכי פריפריאלי יש בסך הכל 65 מיטות אשפוז . ( https://din-online.info/pdf/lst97.pdf )

וגם בכתבה שנכתבה על ידי פרופ' יהודה אדלר בתאריך 17.9.18 הממצאים מראים כי בפריפריה יש מחסור ברופאים מומחים מה שדורש מין המטופלים להגיע לאזור המרכז דבר שדורש תשלום רב של כספים וטרחה בלתי נגמרת. ( https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5312927,00.html )

יתר על כן ניתן לראות עוד בעיה רפואית העולה מחוק זכויות הרופא בסעיף 4 ( א ) אשר אומר שאין להפלות אף חולה בגלל שום סיבה שהיא אבל ניתן לראות לעיל אפליה ברורה מהנתונים אשר הצגנו .'' מטפל או מוסד רפואי לא יפלו בין מטופל למטופל מטעמי דת, גזע, מין, לאום, ארץ מוצא, נטיה מינית, גיל או מטעם אחר כיוצא באלה.''.

לסיכום המסקנות העיקריות העולות מן הכתוב הן שמצב הרפואה באילת הוא עגום שנית שישנה אפליה ברורה בין אילת לאיזורי המרכז ויתר על כן גם ישנה פגעה בזכיות היסוד של תושבי אילת ואנו דורשים לקידום ושיפור המצב.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו