קריאה לאחדות לאומית

אין תמונה

מספר חתימות

17
 
10,000  
פורסם בתאריך: 27/11/2019
 

ערבים זה לזה – קריאה ציבורית לממשלת אחדות

עם ישראל לדורותיו סבל ממחלוקות נוקבות שאף גרמו לחורבן הבית השני בשל שנאת חינם. הקמת מדינה ומסגרת פוליטית לבני העם היהודי היא אתגר מתמשך שלקחה על עצמה הציונות במטרה לאפשר את קיומו הפיזי של העם, את שגשוגו הרוחני ואת היותו חופשי בארצו, ולפיכך שומה עלינו להיזהר כפליים בערעור המסגרות המאפשרות לנו את קיומנו משותף.

בתקופה האחרונה ובפרט בימים האחרונים לנוכח המשבר הפוליטי, אנו עדים לשיח משסה מפלג וגזעני ההולך וגובר. אנו שומעים יותר ויותר קולות מכל גווני הקשת הפוליטית על הוצאה מהכלל של זרמים "דתיים", "חרדים" או "חילונים" והדברים באו לשיא בניסיונות ליצירת דה-לגיטימציה למערכת שלטון החוק, ניסיונות שחרגו אל מעבר לביקורת הלגיטימית.

אנו החתומים מטה איננו עשויים מקשה פוליטית אחת אך רואים בחציית גבולות אלו של השיח סכנה לעתידה של מדינת ישראל ולשלמותו של העם היהודי והחברה הישראלית. לפיכך נזעקנו למחות בקול גדול ולהזכיר למנהיגינו כי קיומנו קשור באחדותנו ובערבות ההדדית שנפגין אלו לאלו. יסודות אלה חייבים להיות לנגד עיניהם של מקבלי ההחלטות, כי הם הבסיס הקיומי והאנושי שעליו נוכל להקים את הקומה השנייה של מדינת ישראל אשר במגילת העצמאות שבה ביקשה לקיים חירות צדק ושלום לאור חזון הנביאים ולהוות מדינת מופת.

לאור כל זאת, אנו קוראים לכלל הציבור ולהנהגה בפרט להפנים מסר זה, לנהוג באחריות בכל הנוגע לשיח הציבורי ולפעול להקמה מיידית של ממשלת אחדות רחבה המושתתת על ערכים אלו של אהבת ישראל, ערבות הדדית וכבוד האדם אשר נברא בצלם אלקים. רק באמצעות בסיס פוליטי רחב ככל שניתן, כך אנו מאמינים, אפשר יהיה לקדם את מדינת ישראל לאור אתגריה המדיניים, הצבאיים והחברתיים.

קריאה זו אינה מכוונת למפלגה כזו או אחרת, אלא לכלל המנהיגות הציבורית ואף לכל אדם אשר חרד כמונו לעתידה של החברה.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו