איסור על שימוש בפלסטיק חד פעמי

איסור על שימוש בפלסטיק חד פעמי

מספר חתימות

1
 
300  
פורסם בתאריך: 07/04/2021
 

במדינת ישראל אנשים רבים התרגלו לצרוך כמויות בלתי סבירות של פלסטיק חד פעמי. במקום לשטוף כלים יותר קל למשפחות, בטח כאלה בהן יש ילדים רבים, לצרוך באופן נרחב פלסטיק חד פעמי. התופעה נרחבת עוד יותר כאשר אנשים יוצאים לטבע ועורכים ארועים רבי משתתפים ורוצים להימנע מסחיבה של כלים או התעסקות עם ניקיונם לפני ואחרי השימוש בהם. כך הגענו למצב בו במדינת ישראל יש צריכה בלתי סבירה של כלים חד פעמיים.

בנוסף, התרגלנו לאורך השנים לעטוף מוצרי מזון בעטיפות רבות של פלסטיק חד פעמי וכן בכל חנות ומכולת לקחת שקית חד פעמית, לעיתים אפילו רק בשביל מוצר בודד (שיכול להיכנס לתיק).

בהמשך לכך במדינת ישראל אין כיום חוק האוסר על שימוש בפלסטיק חד פעמי. 

כל אלו מביאים לכך שמדינת ישראל מוצפת בפלסטיק חד פעמי המזהם במיוחד את הטבע והחופים ולא ממוחזר כראויי בהיקפים משמעותיים והזיהום רק הולך וגדל.

זיהום זה משפיע על איכות הסביבה, על החי והצומח ועל בריאות הציבור באופן משמעותי ויגרום נזק בלתי הפיך בשנים הבאות, כזה שלא ניתן יהיה לשלוט בו ו/או לטפל בו ובהשלכותיו הרבות על כלל מערכות החיים.

מכאן אנחנו פונים לציבור ומבקשים לפעול למען צמצום השימוש הפרטי בפלסטיק חד פעמי בתחומם ובקרב קרוביהם, לעבור לשימוש בכלים ועיטוף רב פעמי. ובהמשך לכך לחתום על עצומה שתעודד את הממשלה לחוקק חוק האוסר על שימוש בפלסטיק חד פעמי, מטיל קנס גבוה ומרתיע על אלו העושים זאת ומזהמים ובכל מעודד שמירה על הטבע הסביבה ובריאות הציבור.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו