חתמו לשינוי התנהלות רשויות המשפט כלפי נפגעות עבירות מין

חתמו לשינוי התנהלות רשויות המשפט כלפי נפגעות עבירות מין

מספר חתימות

3,793
 
4,000  

הצטרפו לקריאה של נעמת לשרת המשפטים, חה"כ איילת שקד לבדק בית ולשינוי בהתנהלות רשויות המשפט ואכיפת החוק כלפי נפגעות עבירות מין חמורות. בעקבות המקרה שנחשף בתוכנית הטלוויזיה "המקור", החלטנו לדרוש בדחיפות בדק בית יסודי במערכת המשפט ובמערכת אכיפת החוק. במטרה להבטיח שהמתלוננות על עבירות מין חמורות, לא ימצאו עצמן חוות "אונס נוסף" הפעם בחסות מערכות אכיפת החוק.

בחודש יולי 2013 פורסמו לראשונה טענות כי מתלוננת על אונס נאלצה להדגים את אירועי האונס, אשר הסעירו את מדינת ישראל ואת המערכת המשפטית. לצערנו במשך תקופה ארוכה פעלו הגורמים האחראיים כדי להצדיק את האירועים וגוננו על מערכת אכיפת החוק.

עתה, עם פרסום קלטות הדיון, (גם זאת לאחר מאבק משפטי ממושך), מתגלה לראשונה כי החוויה אשר עברה המתלוננת במסגרת הדיון שארך שעות, הייתה קשה לאין שיעור ממה שתואר בתחילה.

אנו פונות בפניה דחופה זו בקריאה לבצע בדק בית יסודי במערכת המשפט ולנקוט באמצעים, אשר יבטיחו את שלומן וביטחונן של נפגעות עבירות מין ואלימות חמורות. בין השאר, להבטיח ליווי משפטי של נפגעי עבירה (בדומה לפרויקט ליווי נפגעי המתה); הבטחת אמצעים טכנולוגיים ואחרים להדגמת העבירה (אנימציה, בובות וכיו"ב); הרחבת מערך השתלמויות השופטים בנושא עבירות מין ואלימות חמורות, באופן שכל שופט אשר דן בתיקים אלה יעבור השתלמויות רלוונטיות באופן שוטף; הקלטה בווידאו או לכל הפחות באודיו של כל תיק עבירת מין ואלימות חמורה וקביעת כללים לפרסום החומרים, במקרים מתאימים, זאת על מנת לאפשר למערכת בקרה עצמית באשר לנעשה באולם המשפט.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

20/09/2015
העצומה השיגה 2,500 חתימות!
18/09/2015
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
17/09/2015
העצומה השיגה 500 חתימות!
16/09/2015
העצומה השיגה 100 חתימות!
16/09/2015
העצומה נפתחה