לעצור לאלתר מכירה הרבעה וניצול של בעלי חיים !!!

לעצור לאלתר מכירה הרבעה וניצול של בעלי חיים !!!

מספר חתימות

3,219
 
4,000  
רדיו קול החיות בסיוע הקו האדום ובתמיכה כוללת של כלל העמותות למען בעלי החיים, מבקש ליצור חוק תקיף שיאסור הרבעה ומכירה של בעלי החיים, ויפעל לאכוף זאת.

על איסור הסחר להיות גורף בכדי שניתן יהיה לאכפו.

הבקשה ליצור חוק זה באה בשל ריבוי בעלי חיים והמתתם בהיקפים עצומים בהסגרים ברחבי ישראל.

אנו מבקשים מהמדינה ליצור ולהפעיל בהקדם חוק זה, בגלל שהעמותות והפעילים למען בעלי החיים לא עומדים בכמויות,לא יתכן שאנחנו נצליח להציל כמות מזערית של בעלי חיים תוך הגעה לפת לחם לשם כך, כאשר כלבים וחתולים נזרקים לרחוב בשל סחר מיותר שפוגע בבעלי החיים ופוגע במגוון האקולוגי.

זה גם פוגע בעמותות וביכולתן לפעול למען המטרות שלשמן הוקמו.

בכל שנה מוצאים להורג בישראל, באישור ובמימון החוק, מעל 100,000 כלבים ומאות אלפי חתולים, בריאים לחלוטין(!), רק בשל חוסר מקום וכסף לאחזקתם.

אוכלוסיית הכלבים והחתולים מתרבה במהירות בעיקר על ידי בעלי חיים אשר נולדים בבתים ומושלכים לרחובות. זאת למרות התיקון לחוק צער בעלי חיים משנת 2003 המחייב עיקורים וסירוסים.

בכל שנה ננטשים כ-100,000 כלבים לרחובות, תוצר של הריון מכלב לא גזעי או גורים שלא הצליחו להמכר, או מרכישה לא אחראית של גורים, והבנה מאוחרת שגורים גדלים ושהצורך לטפל בהם הוא יום יומי.

רק כ-10% מהכלבים הננטשים אשר מגיעים לעמותות מוצאים בית. האחרים מוצאים להורג מחוסר כסף לאחזקתם. כך גם בכלביות הרשותיות.

בנוסף ישנם כלבים וחתולים שהתפראו ואשר מוצאים להורג ביריות על ידי רשות שמורות הטבע והמשרד לאיכות הסביבה מחשש לפגיעה באיזון האקולוגי.

אצל חתולים המספרים גדולים יותר: תוחלת החיים של חתולים החיים ברחוב נמוכה במיוחד. רובם לא שורדים את השנה השניה לחייהם. אלו שכן, על פי רוב יגיעו לכל היותר לגיל 4 שנים. איכות חייהם ירודה מאוד: מעבר להתרבות של חתולי הרחוב מאות אלפי חתולים ביתיים מוצאים עצמם מושלכים לרחוב מידי שנה מאותן סיבות שכלבים נזרקים: חתולה "גזעית" שהצליחה לברוח לרחוב והרתה לחתולים לא גזעיים. כל השגר מושלך לרחוב. אנשים שמתפרנסים מהרביית חתולים משליכים את הגורים הפחות מוצלחים ואלו שלא נמכרו מסיבות שקשורות ל"יופי" או ל"טוהר הגזע", כי אין להם מה לעשות איתם.

וכמובן, אנשים שרוכשים בעל חיים מסיבה לא אחראית, מבלי להבין שגורים גדלים ומוצאים עצמם לא מסוגלים לטפל בבעל חיים.

מספרם הרב של החתולים נובע בעיקר מיכולת הריבוי המהירה שלהם. חתולה יכולה להרות פעמיים בשנה ולהמליט בכל שגר בין 4-8 גורים. הגורים מגיעים לבגרות מינית בגיל חצי שנה וכבר יכולים כל אחד מהם להביא עוד גורים לעולם. כך יוצא שמחתולה אחת החיה ברחוב תוך שנתיים יהיו ברחוב כ-160,000 חתולים, ומחתולה שחיה בבית כמעט פי שניים.

בעלי החיים נמכרים ברחובות הערים שלנו, תוך שהם מוצגים לראווה לעיני עוברים ושבים. אנשים שרואים גורים יפים רוכשים אותם ללא שום פיקוח או הבטחה לעיקור ולסירוס.

גם דרך אתרים כמו יד 2 נמכרים כלבים וחתולים "גזעיים" ללא שום פיקוח. המוצלחים יותר מוצאים עצמם חלק מהתעשיה הזו.

החוק התומך בחופש העיסוק אינו אוסר את הסחר הזה. גם לא את התעשיה שעומדת מאחריו. תעשיה בה חיים כלבים וחתולים חיי שעבוד, המוצלחים שבהם מנוצלים לצרכי הרבעה, ללא שום פיקוח וללא שום תנאים הולמים.

הפחות מוצלחים נזרקים לרחוב. כלבות מאולצות להכנס להריון אחרי הריון ללא הפסקות ביניהם ובכדי להבטיח הצלחה הן מקבלות גם זריקות הורמונים או נקשרות למתקני אינוס בכדי שלא יוכלו להתנגד (!!).

תנאי אחזקתם בסיסיים או פחות מכך. הם חיים על פי רוב בדירות חשוכות בכלובים. על פי רוב אנשים שחיים על ניצול בעלי החיים שלהם לא מסוגלים לתת להם אהבה או יחס כלשהו מלבד סיפוק צרכיהם הבסיסיים המינימאליים. לרוב הם גם ללא פיקוח וטרינרי ראוי. בנוסף לכך, בעלי החיים הנחשבים "גזעיים" הינם פיתוחים באמצעות זיווגים עם פרט דומה בעל תכונות זהות, לכן בעיקר מדובר בזיווגים בתוך המשפחה אשר מביאים לבעיות גנטיות קשות.

הארגון האמריקאי "רופאים למען זכויות בעלי-חיים " (AVAR) פרסם רשימה של קרוב ל-400 פגמים תורשתיים, אשר מופיעים ב-166 גזעי כלבים "טהורים". אולם ברובם הגדול של הגזעים יש שפע של פגמים תורשתיים נפוצים. למשל: קוקר ספאנייל אמריקאי - 69 פגמים תורשתיים ידועים; בוקסר - 47; דוברמן - 56; כלב רועים גרמני - 82; גולדן רטריבר - 46; פודל מיניאטורי - 54.

המדובר הן במחלות תורשתיות מובהקות התלויות בגן יחיד, כמו מחסור באנזים או בחלבון חיוני, והן במחלות מורכבות יותר ובהפרעות התנהגות קשות.

מטרת מרביעי הכלבים אינה בריאותם אלא מראה הכלב אשר ימשוך את קהל הקונים. בעלי החיים משלמים בחיי סבל עם בריאות גרועה על בחירה זו. המטרה לשמה מחזיקים בהם הינה בצע הכסף ולא בעלי החיים עצמם.

ניצול מרושע זה חייב להפסק. בארץ אין נתונים רשמיים לגבי כמות הסחר, אולם הוא מוערך בסכומים של 700,000 ש''ח בשנה לחתולים ובין 80 ל300 מליון ש"ח בשנה לכלבים.

זו גם הסיבה שעל אף החוקים הנוקשים לגבי אופן יבוא בעלי חיים לארץ, מוברחים לארץ כלבים וחתולים בכמויות שלא ניתן אף להאמין. הם מגיעים בעיקר ממזרח אירופה ומתאילנד, לרוב על ידי אנשים אשר אין להם קשר ידוע עם תעשיה זו. הם מיובאים כגורים בני פחות מחודש, תוך שהם מורדמים ומוחבאים בתוך תיקים לכל זמן המסע שרובם לא שורדים אותו. הם מנותקים מאמותיהם בטרם נגמלו ובטרם יצרו קשר חברתי עם אחיהם, מה שפוגע ביכולות החברתיות שלהם ולכן לא מאפשר לרוכשים אותם ליהנות מהם.

הכלבים האלו לא שורדים זמן רב בבתים.

הדרך היחידה למנוע את סבלם היא הטלת איסור גורף על סחר. על מנת שהחוק יקרום עור וגידים יש להטיל קנס מרתיע בגובה של פי 5 לפחות מהרווח על כל גור שנתפס.

אנא חיתמו על העצומה, והימנעו משיתןף פעולה עם הזוועות הללו.

תודה בשמם של בעלי החיים. 

באהבה

הקו האדום

אור רוזן  

בן ארצי 

רדיו קול החיות-כי הגיע הזמן לשנות

הקו האדום - מנהל הדף וקבוצת הוואטספ אור רוזן - 

050-2572277 טלפון ישיר למקרה חרום בלבד !

אולפן רדיו קול החיות 09-7999920

http://anivoice.co.il/

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

27/02/2018
העצומה השיגה 2,500 חתימות!
10/04/2016
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
15/02/2016
העצומה השיגה 500 חתימות!
12/02/2016
העצומה השיגה 100 חתימות!
11/02/2016
העצומה השיגה 50 חתימות!
11/02/2016
העצומה נפתחה