מפסיקים את מפגע הרעש בלילות מאתר-הבניה של אמות השקעות, ברחוב לחי 2 בני-ברק!

מפסיקים את מפגע הרעש בלילות מאתר-הבניה של אמות השקעות, ברחוב לחי 2 בני-ברק!

מספר חתימות

1
 
5,000  
פורסם בתאריך: 06/10/2023
 

נושא עצומה זו הוא מפגע הרעש החמור בלילות מאתר הבניה בכתובת לח"י 2 בני-ברק, של חברת הנדל"ן 'אמות השקעות':   https://www.amot.co.il/assets-list/in-progress/amot-halechi

מאחר שאתר-בניה זה משפיע על שמונה שכונות-מגורים סביבו לכל-הפחות - נווה-דן, רביבים, ישגב, רמת-החייל בתל-אביב;  נחלת שאול, תל-גיבורים, פרדס כץ, וקרית הרצוג בבני-ברק - תקנה 5 לתקנות למניעת מפגעים (מניעת רעש) התשנ״ג 1992 חלה על מפגע הרעש החמור מושא התלונה.   https://www.kolzchut.org.il/he/הגבלת_רעש_באתרי_בניה_בקרבת_איזור_מגורים
 
הרעש נשמע היטב בחדרי-השינה כשמבקשים לישון עם חלון פתוח לשם אוורור ראוי.
אין שום צידוק להכריח את תושבי שכונותמגורים סביב אתר הבניה האמור ("עוטף אמות"), בתל-אביב ובבני-ברק, לישון עם תריסים וחלונות סגורים, ולשלם חשמל על הפעלת מזגן, רק כדי לצמצם את השפעתו של מפגע הרעש האמור.
 
על שלל הנזקים הבריאותיים הנגרמים עקב קיפוח שעות-שינה, והסכנות הכרוכות בכך, ראו פירוט באתר 'אפשריבריא':
 
רק לשם דוגמה, בקישורים להלן לסרטונים להלן, ניתן להתרשם ממפגע הרעש כפי שנשמע בתאריך 20/09/2023 משעה 24:30 עד 03:00 בלילה מבית-מגורים בשכונת נווה-דן, תל-אביב, המרוחק שבע-מאות מטר בקו אווירי ממקור הרעש באתר-הבניה האמור.
ניתן לשמוע את משאבת הבטון האימתנית שנשמעת כמו מטווח לילי של רובה בארט היורה בתדירות של חֲמֵשׁ-עֶשְׂרֵה פעמים בדקה!   כמו-כן ניתן לשמוע מכות פטישים שונים.
*מומלץ להאזין לכל הסרטונים בעזרת אזניות כדי להתרשם באופן הנאמן ביותר למציאות.
2)  https://youtu.be/4m7tYYU1650?si=1vOXDBSMdtPOSW6Z
3)  https://youtu.be/n5gwaGFGnMw?si=pEfOoCFMZ5yY3tfb
 
להלן קישורים לסרטונים נוספים שמתעדים את מפגע הרעש מתאריכים אחרים:
4)  https://youtu.be/kXbNObzpjio?si=s0yM3TTOv5GYNQRg
 
 
תושבים רבים לא מלינים רשמית על מפגע הרעש מאתר-בניה זה של 'אמות' משהם טועים לשער שהרעש מגיע מעבודות הרכבת הקלה, שלא מתרחשות באזור זה בלילה (אף ביתר האזורים אין הן כשרות בלילה).
 
אנו דורשים מעיריית בני-ברק לבטל לאלתר כל היתר בניה בלילה שניתן, אם ניתן היתר עברייני כזה, לחברת 'אמות השקעות' בשיתוף 'אלייד נדל"ן' בכתובת לח"י 2 בני-ברק.
ספק רב שעריית בני-ברק הייתה מתירה למטווח תקני לפעול בלילה או לאולם שמחות לירות זיקוקי דינור בשעות הלילה הקטנות, וכדומה.
 
אנו דורשים מחברת 'אמות השקעות' בשיתוף 'אלייד נדל"ן' לחדול לאלתר את פעולות הבניה בשעות האסורות בלילה, בהתאם לתקנות למניעת מפגעים (מניעת רעש) שצוינו לעיל, לכבד את זכותם הבסיסית של תושבי שכונות-המגורים סביב ("עוטף אמות") לשנת-לילה ראויה, רצופה ובריאה!
 
חוסר היענות מצד הגורמים לעיל, תאלץ אותנו, תושבי שכונות-המגורים הנפגעים ממפגע הרעש האמור, להגיש תובענה ייצוגית נגד כל הגורמים שאפשרו למפגע הרעש החמור הזה להתקיים.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו