אונ׳ תל-אביב: תשעו את הפרופ׳ שהביע תמיכה ברוצחים הנמלטים

אונ׳ תל-אביב: תשעו את הפרופ׳ שהביע תמיכה ברוצחים הנמלטים

מספר חתימות

466
 
3,000  

עם כוח גדול מגיעה אחריות גדולה, אך יש כאלו אשר בוחרים לנצל את כוחם לדברים פחות חיוביים. 

פרופ׳ אמל ג׳מאל אמר בראיון לתכנית ״אל אוסבוע״: ״אם האסירים הנמלטים יבואו אליי הביתה ויבקשו אוכל או ביגוד, אני אישית אעזור להם מנקודת מבט אנושית - ומוכן לשאת בעונש על כך״. פרופ׳ אמל ג׳מאל הוא מרצה וחוקר בחוג למדע המדינה. הוא עומד בראש התכנית הבינלאומית במדע המדינה ותקשורת פוליטית, בראש התכנית בתקשורת פוליטית למנהלים ומנהל את מכון וולטר ליבך לחקר יחסי יהודים-ערבים באוניברסיטת תל-אביב. 

מדובר כאן בהתבטאות המביעה תמיכה בנמלטים, רוצחים טרוריסטם שברחו מהכלא הישראלי וכולנו צריכים בפה אחד לגנות את האמירה הזו, בכל הכלים שיש לנו. פרופ׳ ג׳מאל הוא אדם שמאחוריו עומד אחד ממוסדות ההשכלה הגבוהים בארץ, עומדים מאחוריו אין ספור סטודנטים שלמדו או ילמדו איתו, אדם כזה לא צריך להתבטא בצורה הזו, לא מוסרית ולא חוקית. תמיכה וסיוע לנמלטים הללו היא עבירה פלילית, מעבר לכך שזו עוולה מוסרית ולכן אנו הסטודנטים לא ניתן יד לאמירות האלו. אנו רגילים לשמוע דעות פוליטיות על גווניהן באוניבטרסיטה, קשות כשיהיו, אך נחצה כאן גבול עבה מאוד. מדובר באמירה שלא הייתה צריכה להיאמר, אמירה מסיתה שחצתה את גבול ׳הביקורת הלגיטימית׳. 

חשוב לציין שלא מדובר פה בסתימת פיות, אנו רגילים לשמוע דעות פוליטיות מרובות ומגוונות, ספיציפיות ואף קשות מאוד, אך זהו לא המקרה. כיאה לכך, נשמח לתמיכה של כלל הסטודנטים במחאה הקטנה הזו, צריך להוקיע אמירות מסיתות כאלו מהשיח וזהו תפקידנו המוסרי בתור הדור של המחר. 

אנו דורשים מהאוניברסיטת תל-אביב לפעול בהקדם ולטפל בעניין, בכל מדינה מתוקנת תמיכה ברוצחים שנמלטו מהכלא תוביל להשלכות חמורות על אותו אדם וכך אני רוצים שהאוניברסיטה בה אנחנו לומדים תפעל.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

17/09/2021
העצומה השיגה 100 חתימות!
17/09/2021
העצומה נפתחה