בעד התחדשות עירונית בשכונת נאות אפקה ב' תל אביב

בעד התחדשות עירונית בשכונת נאות אפקה ב' תל אביב

מספר חתימות

563
 
1,000  

בימים אלו החל להתנהל מאבק ציבורי בנושא התחדשות עירונית בשכונת נאות אפקה ב'.

בשנים האחרונות, אנו דיירי רחוב אלתרמן 2, 4, 6, 8 ,10 ,12 ,14 ,16 הכוללים 128 משפחות, מנסים לקדם התחדשות עירונית בשכונה. הבניינים שלנו נבנו בשנת 1974 והם מטים ליפול במקרה חלילה של רעידת אדמה או מתקפת טילים.

במהלך 6 השנים האחרונות נעשה תכנון מפורט לפרויקט תוך שיתוף פעולה הדוק עם צוותי התכנון והרישוי במנהל ההנדסה בעיריית ת"א, אשר לקחו בחשבון את כל האספקטים הכרוכים בפרויקטים מסוג זה, לרבות תשתיות סביבתיות והתחדשות פני השכונה.

בשבועות האחרונים גילינו שבנוסף לבירוקרטיה ולקשיים בהגעה להסכמה בין הדיירים בפרויקט התחדשות עירונית, אנו נתקלים בהתנגדות של חלק מתושבי השכונה. 

התנגדות מבוססת על טענה בסיסית לפיה הבינוי מחדש של הבניינים שלנו, מהווה תקדים הרסני לשכונה כולה. 

באשר לגישת המתנגדים, אין ביכולתם למנוע הריסה ובניה מחדש של המבנים שלנו, והקמת 4 מבנים חדשים הכוללים כ 240 דירות, כאשר ההתנגדות הנה לבניית מבוקשת של 272 יח"ד, המאפשרת את כלכליות הפרויקט. במילים אחרות, הפרויקט ייצא אל הפועל בכל מקרה, ולכן מוטב לבחור במתווה המיטיב עם השכונה והדיירים ברחוב, מאשר במתווה המייצר עוד עומס ופוגע בנוף השכונה וברווחת הדיירים (כדוגמת פרויקטים אחרים המתבצעים בשכונה בימים אלה ממש).

 להבנתנו, בשונה מעמדת המתנגדים, אשר יתכן ונובעת מצרות עין, בניית המבנים החדשים, תשפר את המצב וזאת, בין היתר, מהטעמים הבאים:

  • כיום בתחום המגרשים שלנו ישנן מעט מאוד חניות, ורוב הרכבים חונים ברחוב אלתרמן וברחובות הסמוכים (אנוכי, המאירי, לאה ועוד). הקמת פרויקט ובו שלושה מרתפי חנייה תת קרקעיים, תקטין את העומס ברחוב ותשפר את דרמטית את מצב החנייה והתנועה ברחוב ובשכונה כולה.
  • המרחב הציבורי סביב הבניינים המדרכות והדרכים יחודשו וכן יתווספו שטחים ירוקים.
  • בנייה חדשה בסטנדרטים גבוהים וכניסת אוכלוסייה חדשה לשכונה יתרמו למיצוב השכונה ולעליית ערך הנכסים בכל השכונה, ולא רק בבניינים החדשים.
  • יתווספו מיגון ועמידות לרעידות אדמה ל 128 דירות בשכונה.
  • מדובר במתחם ייחודי שאין כמותו בשכונה כולה, כך שאין ממש חשש שבעקבות פרויקט זה יצוצו פרויקטים רבים אחרים
  • בכל הרחובות הסמוכים למתחם קיימים לא מעט בניינים בגובה הדומה לגובה המפורט בבקשה להיתר בנייה של הפרויקט, ועל כן לא מדובר בתקדים חדש בשכונה.
  • על מנת להפחית כמה שניתן את הסבל מהתושבים בשכונה, הן מבחינת תנועה ברחוב והן בתקופת הבנייה, התאחדו לאחרונה כל בעלי הדירות במתחם אלתרמן 2-16 על מנת להגביר את התיאום וההיזון החוזר בין הבניינים בתקופת הבנייה, ולשאוף שתהיה קצרה ככל שניתן.

העצומה

אנחנו קוראים לכל הדיירים בשכונה, להצטרף אלינו על מנת לאפשר התחדשות בנאות אפקה ב', ללא צרות עין ושיקולים שלא מן העניין. 

אנחנו קוראים לראש העיר מר רון חולדאי, לסגן ראש העיר מר דורון ספיר, ליו"ר ועדת המשנה לתכנון ובניה הגב' מיטל להבי, לחברי הוועדה המקומית לתכנון ובניה, לחברי מועצת עיריית תל אביב, למהנדס ואדריכל העיר, שלא להיכנע ללחץ ציבורי, המונע התחדשות עירונית של מספר כה רב של תושבים.

 אנו מזמינים אתכם לבוא, לסייר בבניינים המטים ליפול, בהם אין כמעט חניה כיום, ולהבין את הצורך ההכרחי בקידום הפרויקט.

אין ממש בטענות המתנגדים לכך שהפרויקט הינו "חזירי" בהיקף בינוי אדיר ולא פרופורציונאלי. הבקשה להיתר בניה הוכנה כאמור בתיאום מלא מול כל צוותי התכנון והרישוי במנהל ההנדסה בעיריית ת"א ותואמת לתכנית המתאר לעיר - תא/5000, המאפשרת תוספת של זכויות מכח תמ"א 38. יתרה מכך הבקשה להיתר מדברת על מכפיל ביחס של 2.2 (70 יחידות דיור חדשות אל מול 32 כיום), מכפיל נמוך מהמקובל בכל פרויקט של פינוי בינוי, או פרויקט בסדר גודל דומה.

אנו קוראים לחברי הועדה המקומית, שלא להיכנע ללחץ ציבורי נקודתי צר עין, ולאפשר את ההתחדשות העירונית הראויה לעיר תל אביב ושכונותיה.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

12/12/2017
העצומה השיגה 500 חתימות!
09/12/2017
העצומה השיגה 100 חתימות!
08/12/2017
העצומה השיגה 50 חתימות!
08/12/2017
העצומה נפתחה