עיצרו את חיסון הילדים והצעירים

עיצרו את חיסון הילדים והצעירים

מספר חתימות

4,386
 
10,000  

זוהי הגרסה העברית לעצומת ארגון פנדה.

PANDA (Pandemics Data & Analytics) נוסד באפריל 2020 כארגון עצמאי מבחינה פוליטית וכלכלית. הארגון מורכב  מאנשי מקצוע רב-תחומיים כולל רופאים ומדענים מכ-30 מדינות.

PANDA מבקש לפתח הסברים מבוססי מדע, לבדוק אותם מול נתונים בינלאומיים וכן להציע פתרונות מבוססי עלות-תועלת תוך דיון מדעי פתוח ורציונלי, החלפת המדע הלקוי במדע טוב ועצירת ההתדרדרות לכיוון ה"נורמלי החדש" הדיסטופי שאנחנו עדים לו מאז פריצת המשבר.

החתימות בעברית על העצומה תצטרפנה לחתימות של רבבות מרחבי העולם, שיסוכמו באתר פנדה. 

10 סיבות לכך שילדים וצעירים אינם צריכים לקבל את חיסון הקורונה:

 1. לילדים ולאנשים צעירים יש לרוב מהלך מחלה אסימפטומטי או קל כאשר הם נדבקים בקורונה. הסיכון שלהם למות מנגיף הקוביד-19 קרוב לאפס.
 2. ישנו שיעור גבוה באופן בלתי רגיל של דיווחים על תופעות לוואי ומוות בעקבות חיסוני הקורונה בהשוואה לחיסונים אחרים. כמה מתופעות הלוואי שכיחות יותר בקרב צעירים, בפרט מיוקרדיטיס. כאשר קיימים סיכונים פוטנציאליים ביחס לטיפול חדש וידוע מעט אודותיו, עקרון הזהירות מכתיב ראשית לא להזיק. עדיף להיות זהירים מאשר להצטער בהמשך.
 3. עדיין אין בנמצא נתונים על הבטיחות לטווח הבינוני והארוך מחיסוני הקורונה. לילדים ולצעירים יש תוחלת חיים של 55-80 שנה. השפעות מזיקות בלתי ידועות הן משמעותיות הרבה יותר אפוא עבור צעירים לעומת זקנים.
 4. מדיניות החיסונים מתבססת על ההנחה שהתועלת של חיסונים עולה בבירור על הסיכון לתופעות לוואי מהם. אלא שניתוחי הסיכון-תועלת של חיסוני הקורונה מצביעה על פוטנציאל גבוה של סיכון, לעומת היעדר תועלת עבור ילדים וצעירים.
 5. העברת נגיף הקוביד-19 מילדים למבוגרים היא מינימלית, ובקרב מבוגרים שנמצאים במגע עם ילדים אין תמותה גבוהה יותר מהנגיף.
 6. אין זה אתי להעמיד ילדים ואנשים צעירים בסיכון כדי להגן על מבוגרים. התנהגויות אלטרואיסטיות כמו תרומת איברים ודם הינן וולונטריות לחלוטין.
 7. קיימים מספר טיפולים מניעתיים מלבד חיסוני הקורונה שהינם זמינים לאנשים בעלי סיכון גבוה, כך שהם יכולים להגן על עצמם.
 8. חסינות טבעית מתחלואה בקורונה הינה רחבה וחזקה, והיא יעילה יותר מאשר החסינות המתקבלת מחיסונים, במיוחד במלחמה בווריאנטים. ילדים ואנשים צעירים בטוחים יותר עם החסינות הטבעית.
 9. ישנם מספר פרוטוקולים פרופילקטיים (מניעתיים) וטיפולים יעילים זמינים לילדים ולצעירים עם מחלות רקע.
 10. חיסון ילדים וצעירים איננו נחוץ לחיסון עדר. לאחר שנה וחצי של המגיפה, למרבית האנשים יש חיסוניות קיימת מנגיפי קורונה אחרים, או שהם החלימו מקוביד-19, או חוסנו.

לסיכום:  לא קיים שום בסיס רפואי פרטני, או כזה הקשור לבריאות הציבור, לחיסון המוני של ילדים וצעירים ולאמצעי כפייה או לחץ על אלו שבוחרים שלא להתחסן.

 __________________________________________________________________

העצומה:

עיצרו את חיסון הילדים והצעירים

 • לילדים ואנשים צעירים אין שום תועלת מחיסוני הקורונה, שכן הסיכון שלהם מהמחלה כמעט לא קיים.
 • העברה של מחלת הקורונה מילדים למבוגרים היא מינימלית. העמדת ילדים ואנשים צעירים בסכנה מתופעות לוואי ומוות מהחיסון כדי להגן על אחרים הינה מנוגדת לאתיקה הביו-רפואית.
 • חיסוני הקורונה עדיין נמצאים במחקר ועדיין לא אושרו לשימוש אפילו עבור מבוגרים.
 • תופעות הלוואי שלהם לטווח ארוך עדיין לא נחקרו ופרופיל הבטיחות שלהם לטווח הקצר מסתמן כבעייתי, עם שיעור גבוה באופן בלתי רגיל של דיווחים על תופעות לוואי ומוות בעקבות חיסוני הקורונה בהשוואה לחיסונים אחרים.
 • חלק מתופעות הלוואי שכיחות יותר בקרב צעירים, בפרט מיוקרדיטיס.
 • חיסון המוני של ילדים וצעירים ומחקרי חיסונים בילדים הם לכן בלתי אתיים ובלתי מוצדקים וחייבים להיפסק מייד!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

04/08/2021
העצומה השיגה 2,500 חתימות!
03/08/2021
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
02/08/2021
העצומה השיגה 50 חתימות!
30/07/2021
העצומה נפתחה