עצומה בעד הגברת הענישה והקנסות נגד האלימות במגרשי הכדורגל

עצומה בעד הגברת הענישה והקנסות נגד האלימות במגרשי הכדורגל

מספר חתימות

19
 
200  
פורסם בתאריך: 24/04/2022
 

אנו תלמידי כיתה י"א, בביה"ס "גולדווטר" באילת החתומים על עצומה זו, פונים לשר התרבות והספורט חילי טרופר וליו"ר ההתאחדות לכדורגל בישראל, אורן חסון בבקשה להגברת הענישה והקניסה על פעולות האלימות והקריאות הגזעניות במגרשי הכדורגל.

כיום במשחקי ספורט רבים, בעיקר על מגרשי הכדורגל מתרחשים אירועים אלימים רבים אשר פוגעים באזרחים בחברה ובתרבות הישראלית. בעיית האלימות והגזענות במגרשי הכדורגל היא בעיה המתרחשת כבר תקופה מאוד ארוכה אשר פוגעת בטוהר המשחק בזמן משחקי הכדורגל כאשר נשמעות קריאות גזעניות ומתבצעים מעשי אלימות פיזית ומילולית כלפי השחקנים, האוהדים והשופטים. כתוצאה מפעולות אלו נפגעים אוהדים רבים שלא מעורבים והאצטדיונים הפכו ממקום למשחקי כדורגל לזירות קרב בין אוהדים. בנוסף לכך בעיה זו מייצגת את הכדורגל כספורט אגרסיבי ואלים.

בנוסף, יש חוק נגד אלימות בספורט, ובו סעיפים מובהקים וברורים, שבהם יש עונשים על כל סוג של אלימות במגרשי הכדורגל, בין אם עונשי מאסר או קנס כספי. אולם, ישנה בעיה חמורה עם אכיפת אותם חוקים מצד המשטרה ובתי המשפט, שמקלים יתר על המידה ואף לא מתייחסים לחוקים אלה.

אנו קוראים לכם לחתום על מחויבות להימנע מקריאות גזעניות, ממעשי אלימות ומכל התנהגות לא מקובלת במגרשי הכדורגל בישראל, ובנוסף לשנות את האכיפה, שתפעל במירב חומרת הדין.

 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו