רכבת ללא תחנה - החלטה איומה --- תומכים בהקמת תחנת רכבת אחיטוב-עמק חפר

רכבת ללא תחנה - החלטה איומה --- תומכים בהקמת תחנת רכבת אחיטוב-עמק חפר

מספר חתימות

6,738
 
10,000  

בימים אלה מיושמת תוכנית לאומית להקמת תוואי והפעלת הרכבת המזרחית המתחילה בתחנת חדרה מזרח ומסתיימת בתחנת לוד. התוכנית כללה גם הקמת תחנת רכבת באחיטוב, אך משרד התחבורה החליטו על ביטולה, מבלי להבין את משמעות הקריטית של הביטול על תושבי הסביבה.

התחנה המיועדת מרוחקת מ- 2 התחנות הסמוכות לה (חדרה מזרח, ותחנת טייבה) ואי הקמת ייצור קטע ארוך ללא תחנה. בבחינה מקצועית ראשונית, תחנת אחיטוב-עמק חפר הגיעה למקום הרביעי המאשר את הקמתה. באופן לא ברור, משרד התחבורה הוריד את הדירוג שלה בטענה כי היא לא נחוצה וביטל את הקמתה.

כבר כיום מצב כבישי האזור הוא במצב כשל תמידי (F), בעיקר עקב העובדה שאין אזור תעסוקה קרוב וכל בוקר וערב כל התושבים יוצאים וחוזרים לאזור. המצב צפוי להחמיר לאחר הרחבת בת-חפר והרחבות הצפויות בישובים הסמוכים אשר יוסיפו אלפי תושבים למערכת הכבישים שלא שודרגה עשרות שנים. ללא תחנת רכבת האזור כולו צפוי להיות פקוק ועמוס עוד יותר. 

בנוסף, מלבד עומסי התנועה האדירים הצפויים והאדמות שהופקעו לצורך בניית המסילה, תושבי האזור צפויים לסבול מזיהום אוויר, מפגעי רגש ובעיות נוספות וכל זאת מבלי להנות משרותי התחבורה הציבורית. האזור כולו דליל בתחבורה ציבורית מכל סוג שהוא ותחנת הרכבת היתה אמורה לתת פתרון הולם לבעיות התושבים. 

אנו דורשים ממשרד התחבורה להקים את תחנת אחיטוב-עמק חפר כפי שהיה בתוכנית המקורית של תת"ל 22.

עצומה חמה

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

28/12/2020
העצומה השיגה 5,000 חתימות!
20/12/2020
העצומה השיגה 2,500 חתימות!
18/12/2020
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
18/12/2020
העצומה נפתחה