הגבלת דמי תיווך בשכירות למקסימום חמישית שכר דירה חודשי

הגבלת דמי תיווך בשכירות למקסימום חמישית שכר דירה חודשי

מספר חתימות

25
 
10,000  
פורסם בתאריך: 02/02/2020
 

דמי התיווך על שכירות בישראל הם כשל שוק. בעלי הדירות שמחים להשתמש בשרות חינמי שחוסך מהם התרוצצות, וזה ממש בסדר ומובן. שוכרי דירות, הצד החלש במשוואה, רואים תור של אנשים שגם כן חושק באותה דירה ואין להם שום כח מיקוח או דרך להשפיע על דמי התיווך או על הנורמה המופרכת הזו שקובעת את הגובה שלהם.

מה שקורה בפועל זה ששכר הדירה גבוה משמעותית בגלל דמי התיווך.

בנוסף, זה פשוט מעצבן!! מתווכים מראים דירה משהו כמו רבע שעה, מקסימום כמה פעמים, ומרוויחים על זה אלפי שקלים רבים! התחושה שאנו מקבלים כשוכרים היא שדפקו אותנו. השרות הזה פשוט לא שווה את הכסף, אפילו לא קרוב ללהיות שווה את הכסף, המחיר לא פרופורציונאלי. למעשה אנחנו משלמים על המקסימום שעה הזו שיש לנו אינטרקציה עם מתווכים מחיר מופרך ומופקע. זה מגוחך ומכעיס וצריך להעלים את זה מהעולם שלנו!

הגישה הלא נכונה תהיה לנסות לגרום לבעלי הדירות לשלם את התיווך. אלו יכולים בקלות להוסיף את העלות לשכר הדירה. ולמרות שהם היחידים שבאמת נהנים מהשרות, הם עדיין הכח החזק בשוק הזה שלנו ואי אפשר באמת להגביל אותם בזה בלי להגביל שכר דירה שזה מסובך מאוד ולא הולך לקרות. 

מה שאנחנו מציעים לעשות זה לקבוע מחיר מקסימום לדמי התיווך, בלי להתחשב במי משלם אותם. 

אולי יהיו פחות מתווכים. אבל נראה לי שלהרוויח 1000 שקל לשעה של עבודה פלוס קצת עבודת ספה של לשים מודעות בפייסבוק ואתרים פלוס כמה טלפונים זה עדיין די משתלם (בהתחשב בכך שזה שכר של נניח פסיכולוגים מצליחים, עורכי דין מצליחים, ומקצועות אחרים שדורשים הכשרה עצומה וניסיון רב לפני שאפשר להרוויח בהם סכומים כאלו).זוהי דרך קלה ברורה פשוטה וחסרת סיבוכים להורדת יוקר המחיה בישראל. 

התוכנית היא לגבש חתימות ואז לשכנע את לובי99 לקחת את זה כפרויקט. הם יודעים מה הם עושים והם גורמים לדברים לקרות.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו