משפט צדק לאפיק טויבי - לוחם מג״ב

משפט צדק לאפיק טויבי - לוחם מג״ב

מספר חתימות

417
 
5,000  

אפיק טויבי בן 20 מנוף הגליל שירת כלוחם ביחידת סמ״ג חוף שבתחנת עכו.

ילד שכולו לב ונשמה ענקית.

אפיק ילד למשפחה נורמטיבית, חמה ואוהבת שחינכה את בנה לערכים וכבוד הדדי ללא הבדל מין גזע או דת, לשירות קרבי ומשמעותי למען הגנה על המולדת.

 לא סתם לוחם - לוחם מצטיין.

- [ ] ב18.02.21 נעצר אפיק ע״י המחלקה לחקירות שוטרים בעקבות היותו שותף לחדר ביחידה עם נעים מאדי ז״ל חברו הטוב שנמצא ירוי בתחנת עכו.

- [ ] ב22.02.21 מיהרו כבר להתיר לפרסום את שמו של אפיק לתקשורת ולציבור עוד לפני שהוגש נגדו כתב אישום ולהרוס את שמו הטוב ולעשות לו רצח אופי.

לצערנו לא מעט פעמים במדינת ישראל במסגרת שירות ביטחון חובה נהרגו חיילים מתוצאה טראגית של פליטת כדור אך באף מקרה לא מיהרו לפרסם את שם הנאשם תוך 5 ימים, או אפילו שנשאר בעילום שם עד היום.

- [ ] ב10.03.21 הוגש כתב אישום כנגד אפיק המייחס לו אישום של ״המתה בקלות דעת״ ע״י המחלקה לחקירות שוטרים (פרקליטות המדינה) סעיף האופייני למקרי פליטת כדור במסגרת שירות הביטחון שהעונש המרבי בו עד 12 שנות מאסר.

- [ ] מהרגעים הראשונים של המקרה הטראגי משפחת המנוח מנהלת מאבק תקשורתי וציבורי על מנת להפעיל לחץ על מערכת המשפט והפרקליטות ועושה כנגדו רצח אופי ופוגעת בשמו הטוב באמצעות תוכניות טלוויזיה ומאבקים תקשורתיים.

- [ ] ב09.06.21 משפחת המנוח עתרה לבית המשפט העליון בדרישה להורות לפרקליטות לשנות את כתב האישום כנגד אפיק ל״רצח באדישות״ במסגרת הרפורמה החדשה עבירה שהעונש המרבי לה - הוא עד מאסר עולם ואף חייל בישראל אינו הואשם בה במקרי פליטת כדור.

- [ ] הרכב השופטים שמע את צד משפחת המנוח והחליט כי פרקליט המדינה או גורם בכיר אחר בפרקליטות ייבחן מחדש אם יש מקום להחמיר את העבירה.

- [ ] ב14.07.21 הודיע פרקליט המדינה מר עמית איסמן כי הוחלט לשנות ולהגיש מחדש כתב אישום כנגד אפיק על סעיף ״רצח באדישות״ החלטה חסרת תקדים במדינת ישראל!

- [ ] בדיון שהתקיים בבית המשפט העליון עו״ד מיטל בוכמן שינדל שייצגה מטעם פרקליטות המדינה טענה בפניי הרכב כי איינה קיימת כאן אדישות בעקבות שתוך דקה הזעיק אפיק עזרה,

פרקליט המדינה אינו מאמין בעבודת הפרקליטים הבכירים במשרדו?

- [ ] פרקליטות המדינה מאשימה לוחם שהינו חלק ממערכת שירות הביטחון שנתן מחייו והגן בגופו על המדינה ברצח? לחץ תקשורתי וציבורי משפיע בהחלטות ושיקולי הפרקליטות? האם מי שצועק יותר חזק מנצח?

- [ ] מהרגע הראשון שנעצר ועד היום במשך כ-5 חודשים,

אפיק טוען ועומד על שלו לחפותו וטוען שהחוקרים הטיחו בו מה לומר בנוגע למקרה הטראגי.

אנו זועקים זעקת צדק על מנת שיתנהל לאפיק משפט צדק אמיתי והוגן ולא משפט שדה.

לא נותנים יד ללחץ ללחץ הציבורי של החברה בהחלטות ושיקולי הפרקליטות ! 

אנו מבקשים את תמיכתם במאבק לעשיית הצדק למען אפיק להצטרפות לעצומה הוסיפו חתימתכם למטה.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

16/07/2021
העצומה השיגה 100 חתימות!
16/07/2021
העצומה נפתחה