קריאה להפסקת עינוי הנערים בידי השב"כ

קריאה להפסקת עינוי הנערים בידי השב"כ

מספר חתימות

5,636
 
5,000  

ב"ה מוצאי שבת פרשת ויגש                                                                    ו' טבת תשע"ו

                                                                                                   18 דצמבר 2015

די לעינויים די לרדיפה

שמענו בתדהמה ובזעם מעורכי דינם של הנערים העצורים בפרשת דומא, על ההתעללות והעינויים שעוברים נערים אלו וקרוביהם בידי השב"כ. כל זאת אחרי ששמענו על חטיפות של אנשים מבתיהם באלימות, והרחקת עשרות אנשים מבתיהם ומפרנסתם ללא משפט.

בשעה שבה נרצחים כדבר יום ביומו אזרחים תמימים בידי האויב הערבי, פועל השב"כ ליצירת מצג שווא כאילו יש איזה ארגון טרור יהודי השווה בערכו לארגוני הטרור הערבים שמסכן את קיומה של מדינת ישראל. בשם מצג שווא זה פוגע השב"כ באושיות קיומה של המדינה כמדינה דמוקרטית ויהודית. לראשונה בישראל נערים שחשודים במעשיים פלילים חמורים, נחקרים בעינויים ברמה הגבוהה ביותר של 'פצצה מתקתקת'. הורים וחברים שברור שלא מעורבים לא במעשים ולא בתמיכה בהם, נעצרים ונחקרים כאילו היו חברים או תומכים בארגון טרור. אנשים מושלכים לכלא או מורחקים מביתם ופרנסתם רק בשל דעותיהם ללא משפט.

חשוב להדגיש שלא הוכח קיומו של ארגון טרור למעט מספר נערים מציירי גרפיטי, או מי שבעת זעם פרק אותו בצורה אסורה. ברור לכל שאין שום תמיכה בציבור היהודי במעשי טרור ובניהול מלחמה פרטית באויב הערבי.  

נכון הוא שלחלק מהחשודים יש תפיסת עולם שמטרתה המוצהרת היא לשנות את המשטר בישראל, אך מדובר ברצון שהוא לגיטימי לגמרי במדינה דמוקרטית. אם יש ביניהם מי שפועל להשגת מטרה זו בדרכים פליליות, אין לו תמיכה ציבורית מחד , ומאידך הוא בשום פנים ואופן לא עומד תחת הכותרת של ארגוני טרור שמטרתם השמדת מדינת ישראל והיהודים.

במדינה יהודית ובמדינה דמוקרטית יש כללי ברזל כיצד נוהגים בחשודים במעשיים פליליים ואין שום סיבה נראית לעין לחריגה הנוראה במקרה זה, שכבר פגעה באופן ברור ומוכח בפגיעות פזיות ונפשיות באנשים חפים מפשע.

אנו תובעים מראש הממשלה נתניהו, משרת המשפטים איילת שקד ומכל השרים וחברי הכנסת לפעול מידית להפסקת מסע השנאה הזה. יש להורות על הקמת צוות חקירה לבדיקת הטענות על העינויים הפיזיים והנפשיים שעוברים החשודים, ואת הטענות בדבר מעצר קרובי משפחה וחברים ליצירת לחץ על החשודים. מובן מאליו שיש למנוע את המשך המעצר וההתעללות בנערים.

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

22/12/2015
העצומה השיגה 5,000 חתימות!
21/12/2015
העצומה השיגה 2,500 חתימות!
20/12/2015
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
19/12/2015
העצומה השיגה 100 חתימות!
19/12/2015
העצומה נפתחה