הנערים/ות השקופים/ות

הנערים/ות השקופים/ות

מספר חתימות

5
 
400,000  
פורסם בתאריך: 17/11/2020
 

אני, האמא של נער אחד שקוף מתוך מאות אלפים של נערים ונערות מכיתות ז'-י' שעדיין יושבים בבית, מטפסים על הקירות, מתקשים לשבת מול המסך, בהפסקות בין שידורי השיעורים מסתובבים חסרי מעש במרחב הביתי - מחפשים תעסוקה לרענון ו"מנשנשים" (אם רק המחנכת שלו מכיתה א' היתה שומעת את המילה "נישנושים" היתה יוצאת מדעתה...).

במהלך שנת הלימודים הקודמת, היו אמורים הילדים (שהיום הם כבר נערים/ות, ילדי ה"מצוות") לקבל הדרכות והכנה לקראת העלייה ל"חטיבה" - מעבר משמעותי ביותר עבור בוגרי בתי הספר היסודיים, אך זה לא ממש קרה... והנערים והנערות נכנסו במהלך משבר הקורונה למסגרת חדשה, מלחיצה ומאתגרת וזאת למספר ימים בלבד! מאז הם בבית וכל חווית הכניסה לחטיבת הביניים, החגיגיות שבהכרת חברים חדשים, מסלולים חדשים, חוויות חדשות התפוגגו באויר והם נותרו - כל אחד בביתו - להעלות אבק ולדעוך! בכל דיוני הממשלה הארוכים,  המתקיימים בהקשר למערכת החינוך ושנמשכים כבר כל כך הרבה זמן - לא מזכירים אותם - את הנערים והנערות השקופים שבחטיבות ה"הביניים" - ילדי הסנדביץ' (ביניים-תרתי משמע!).

כל יום אנחנו למדים מהמדיה על צעדים מקוריים "יצירתיים" שמתקיימים במדינות שונות בעולם, שמוכיחות לנו שאפשר!!! אפשר להתאים את החיים למצב הנתון ולא מתעקשים להתקבע בעבר, כל יום אנחנו שומעים ורואים ערים ומועצות כאן, אצלנו בארץ, שבוחרים אחרת, שבוחרים להעז ולקפוץ מהזרם ולחשוב באופן יצירתי למען החינוך, למען הילדים, למען השפיות של כולם!

אבל אף אחד לא רואה אותם - את הנוער השקוף של כיתות ז'-י'!!! שמתנוונים בבית, שמאבדים בכל רגע שעובר, כלים וכישורים בסיסיים שמאוד חשובים להתפתחות ולגדילה, ובמקרים מסויימים בשל השעמום מחפשים, חשופים ונחשפים לאתגרים וניסויים מסוכנים ופוגעניים: נערי/ות הביניים - השקופים...

אני פונה אליכם בשם כל התלמידים/ות, ההורים, הצוותים החינוכיים - אנא בבקשה, אל תשכחו אותנו!!! תיפתחו לאפיקים חדשים התואמים את התקופה, תנו למועצות ולערים לנהל את מערך החינוך, תגדילו ראש - קיימות המון אפשרויות יצירתיות להמשיך לנהל את מערך החינוך לכל הגילאים ובהתאם לזמנים מאתגרים אלו שילוו אותנו לאורך זמן - רק תפסיקו לנהל מהלכים פוליטים על חשבון דור העתיד, ה"שקופים" בחטיבות הביניים!!!

תחזירו אותנו לבתי הספר!!!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו