קריאה לביטול הדחתה של קרן נויבך

קריאה לביטול הדחתה של קרן נויבך

מספר חתימות

7,453
 
5,000  

אנו מבקשים ומבקשות מהערוץ הראשון ומהגורמים הממומנים עליו לבטל לאלתר את הדחתה של העיתונאית קרן נויבך מהגשת התוכנית "מבט שני".

 

אנו רואים ורואות בחומרה את הביטוי "לא עוברת מסך". ביטוי זה מעיד על סקסיזם וסטנדרט כפול – שמקומם לא ימצא בערוץ טלוויזיה ממלכתי, הממומן מכספי ציבור. לפיכך דרישתנו מהערוץ הראשון להתנצל על דברים פוגעניים אלו.

פיטורי נשות טלוויזיה ותיקות, העוסקות בענייני השעה מתוך התייחסות לחזות חיצונית, מבליטה את אפליית נשים במדיה הטלוויזיונית בישראל. זאת בהתייחסות לעובדה ששדרים גברים אינם נדרשים לאותם סטנדרטים של גיל, סימטריה ורזון.

 

חזון רשות השידור עוסק ברצון "לייצר שידור פלורליסטי, המייצג באופן מאוזן והוגן מגוון רחב של דעות, גישות והשקפות עולם בחברה הישראלית במרכז  ובפריפריה"; זאת מתוך שמירה על ערכים של "ציבוריות, ייחודיות וגיוון, היבדלות, חופש יצירה ועצמאות". מה חבל שערך חשוב ביותר ועקרוני לדמוקרטיה: ייצוג שוויוני של נשים וגברים – אינו מהווה חלק מחזון זה – לא בכתב ולא במעשה.

פיטוריה של נויבך, והאופן המחפיר והמקומם בו נעשו, ממחישים תמונה העולה מספרות מחקר אודות הטלוויזיה הישראלית, ועוסקת באופן בו התקשורת מעצימה את מיתוס היופי, תוך הדרה איכותית וכמותית של נשים דעתניות מהמרקע.

מצב זה אינו קביל ויש לשנותו בשם עקרונות השיוויון והצדק.

דרישתנו מכל הגורמים הממונים על הנושא לפעול לתיקון המצב, בביטול פיטוריה של נויבך – מי שתרומתה הניכרת ל"מבט שני" ו"סדר יום" אפשרה להעלות לסדר היום הציבורי נושאים חשובים בתחום הכלכלה החברה והפוליטיקה.

 

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

04/12/2018
העצומה השיגה 5,000 חתימות!
13/11/2011
העצומה השיגה 2,500 חתימות!
12/11/2011
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
11/11/2011
העצומה השיגה 100 חתימות!
11/11/2011
העצומה נפתחה