נשים בעד חוק "הורים וילדיהם" וביטול חזקת הגיל הרך

אין תמונה

מספר חתימות

367
 
500  

אנחנו, הנשים החתומות מטה, מבקשות דקה מזמנך ופונות אליך בבקשה לקדם את טובת ילדינו ואת טובת מעמד הנשים בישראל ע"י תמיכה בחוק "הורים וילדיהם", פרי מסקנותיה של ועדת שניט, שממליצה על ביטול חוק "חזקת הגיל הרך" והחלפתו בחלוקת האחריות לילד בין שני הוריו.

המשותף לנו הוא: כולנו נשים - חלקנו אמהות שילדו ילדים עם בן/בת זוג שותפים, חלקנו סבתות/ אחיות/ בנות זוג, וכולנו מאמינות כי חזקת הגיל הרך הנהוגה כיום פוגעת קשות: באמהות, באבות, והחמור מכל – בילדים.

חוק "חזקת הגיל הרך" (חג"ר) הינו חוק מיושן, שחוקק לפני יותר מ- 50 שנה, ונוצר בתקופה בה נשים היו עקרות בית וגברים היו מפרנסים. במציאות של היום נשים יוצאות לעבוד וגברים לוקחים חלק גדל ומתרחב בחינוך וגידול הילדים.

חג"ר, לשיטתנו, משמר תפיסת עולם מעוותת, הרואה בנו האמהות מטפלות עיקריות בילדים, אלו שצריכות לעשות ויתורים בקרירה, לדאוג בלעדית לחינוך, בריאות ורווחת הילדים ולשהייה עם הילדים בבית כשהם חולים, בעוד שתפקידו היחיד של האב הוא פרנסת המשפחה.

אנו מאמינות כי הגיע הזמן לשינוי חברתי ותפיסתי שישים את שני ההורים במרכז חיי הילד ויראה בשניהם אחראים לילדים בכל היבט.

הדרך להשגת השינוי היא ארוכה ויש לה רבדים רבים. היום אנחנו עומדים בפתחו של מהלך היסטורי שיכול לפתור ולקדם את אחד הרבדים הנ"ל – אימוץ המלצות ועדת שניט והפיכת מסקנותיה לחוק.

ביטול חזקת הגיל הרך, יטיל אחריות משותפת על שני ההורים, ייתן לנו האמהות, לצד האבות של ילדינו, זכויות וחובות משותפות, אשר יאפשרו:

  • לילדים לקיים קשר סדיר, רצוף ותורם עם שני הוריהם – קשר שחשוב כ"כ להתפתחותם הרגשית והחברתית התקינה
  • לאמהות לצאת לעבוד, לפתח קריירה, ללמוד, להתפתח ולקיים חיי חברה פעילים
  • לאבות לקחת חלק פעיל ומשמעותי בחיי הילדים, מעבר לתרומה כלכלית

אנחנו תומכות במאבקם של מי שמתקראות "אירגוני הנשים" לקידום שכר שווה לשני המינים, קידום נושא מסורבות הגט וקידום נשים לפוליטיקה – אך לא על חשבונם או על גבם של ילדינו. אנו מבקשות לציין כי ארגונים אלו אינם מיצגים אותנו בהתנגדותם לביטול חג"ר ובהחזקת ילדינו כבני ערובה בתהליך הגירושין.

ילדינו זקוקים לשני הוריהם. אנו כנשים עובדות ומפרנסות דורשות שגם לאבות תהיה אחריות הורית לילדיהם כפי שממליצה ועדת שניט.

 

נשמח לתאם פגישה להסברה וקידום משותף של הנושא

לתיאום פגישה ו/או משלוח חומר רקע נוסף:

רוני מילוא 050-5565611    [email protected]

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

09/04/2013
העצומה השיגה 100 חתימות!
04/12/2012
העצומה נפתחה