נישואים של זוגות חד מיניים במדינת ישראל

נישואים של זוגות חד מיניים במדינת ישראל

מספר חתימות

12
 
150  
פורסם בתאריך: 11/01/2020
 

כיום מדינת ישראל והרבנות, שהם מוסדות בעלי השפעה רבה, פוגעים בזכות הטבעית לשוויון של זוגות חד מיניים בכך שהם לא מאפשרים להם להינשא לפי חוק במדינת ישראל ובעצם, גורמים לאפליה פסולה. כלומר, הם למעשה אינם מכירים בזוגות חד מיניים כזוגות נשואים או שיכולים להינשא בכך שהם אינם מאפשרים נישואים אזרחיים. ובגלל זה, הזוגות הללו אינם שווים לשאר החברה. ולמעשה, מצב זה יוצר פערים חברתיים ואי שוויון בחברה הישראלית.

בנוסף, אם יאפשרו קיום נישואים אזרחיים בישראל, בין אם לזוגות חד מיניים ובין אם לא, דבר זה ייתן מענה גם לאוכלוסיות אשר אינן יכולות להתחתן בנישואים דתיים על פי דת משה וישראל.

בעצומה זו, אנו מנסים לגרום למדינה להבין שישנם אנשים רבים אשר תומכים בנישואים אזרחיים של זוגות חד מיניים ואינם נמצאים בקהילת הלהט"ב. וכך, יקדמו פעילות למען שוויון זכויות בקרב הקהילה הלהטבי"ת בישראל.

אנו פונים אל הממשלה בכלל ואל חברת הכנסת גילה גמליאל, שרת השוויון החברתי בישראל ומבקשים למצוא פתרון אחת ולתמיד לבעיית הנישואים בקרב זוגות חד מיניים במדינת ישראל. מקבוצה באוכלוסיה זו אין להתעלם ומגיע לה את מלוא ההכרה והזכויות כפי שניתן לשאר החברה במידה שווה. הפתרון הטוב ביותר והנחוץ כיום לצמצום הפערים ויצירת שוויוניות בחברה הישראלית כולה הינו לאפשר נישואים אזרחיים במדינת ישראל.

כתוצאה מכך יתאפשרו הקמת מוסדות נישואים אזרחיים, אשר אינם מבוססים על הדת, יתקיים פלורליזם אזרחי בו יהיו מגוון מוסדות לנישואים אשר יענו על צרכיהן של אוכלוסיות שונות במדינה מתוך ההכרה במגוון האוכלוסיה, הדעות והשקפות העולם הקיימים במדינה. הקמת מוסדות לנישואים אזרחיים יאפשרו את הנישואים של הקהילה הלהטבית במדינת ישראל ויקיימו בצורה מלאה שוויון חברתי במדינת ישראל גם לקבוצות המיעוט.

מדינת ישראל היא מדינה יהודית, דמוקרטית . היא מתחייבת לקיים שוויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה, מבטיחה חופש דת,מצפון, לשון, חינוך ותרבות לפי מגילת העצמאות.

דמוקרטיה היא צורת ממשל בה ערך האדם הוא הערך העליון, לכן זכויות האדם הן הזכויות העליונות. ההחלטות מתקבלות ברוב, תוך כדי שמירה על זכויות האדם הבסיסיות כגון שוויון וחירות.

אך כיום ישנו חוסר בשוויון ופגיעה בזכויות רבות כגון חופש מדת, הזכות לשוויון, הזכות לחירות, הזכות להגדרה עצמית, הפרדת דת ומדינה, אפליה פסולה, עריצות המיעוט, עריצות הרוב, חופש המצפון, הזכות לכבוד, שלטון החוק, שלטון העם עבור זוגות חד מיניים במדינת ישראל.

זוגות חד מיניים הרוצים להתחתן במדינת ישראל נתקלים בקושי רב המונע מהם לקיים את אהבתם.

אנחנו תלמידות כיתה י"ב : מאיה קפון, נויה כהן, ליאל חדד וליהי שמר ,במסגרת העבודה באזרחות התבקשנו למצוא פתרון לבעיית הנישואים החד מיניים בישראל.

אנחנו חושבות שמדינת ישראל צריכה לחשוב קדימה, מעבר לחשיבה אחרת ולא חשיבה מקובעת. שתחשוב על הרצונות של כולם. להתחיל לשנות את התפיסה שלנו ולקבל גם את האחר ואת כל רצונו  וצריכיו, וזה לא מתבטא רק במוצא ובלאום אלא יש צורך להתחשב גם בנטייה המינית של האדם כדי שלא תהיה פגיעה בזוגות חד מיניים.

במדינה דמוקרטית לא יכולה להתקבל כזאת אפליה , הפוגעת בחלק נרחב של האוכלוסייה.

במדינת ישראל אפשר להנשא רק דרך הרבנות הראשית , זאת כיוון שקיים חוק בתי דין רבניים שקובע כי נישואין וגירושין של יהודיים בישראל יהיו בסמכות הבלעדית של בתי הדין הרבניים בישראל.

אנחנו טוענות שמוסד הרבנות אינו יכול להיות הסמכות היחידה והבלעדית שתוכל לאשר לזוג להנשא ולהתגרש. .

צריך לאפשר גם לזוגות חד מיניים להתחתן במדינת ישראל ולכן אנחנו מבקשים מכולם שיתמכו בנו וישתפו איתנו פעולה.

אנחנו קוראות לכולכם, נשים ,גברים, מבוגרים, תף, לסביות והומואים לשתף פעולה ולחתום על העצומה שלנו , שקוראת למדינה להשתחרר מהמוסד שמכתיב לנו איך ועם מי אנחנו צריכים להתחתן לאפשר לעוד מוסד לנהל את הנישואים והגירושין ושלא כל הסמכות תהיה למוסד הרבנות. צריך לאפשר נישואים אזרחיים שיכללו גם נישואים חד מיניים.

אסור לאפשר יותר חוסר שוויון ואפליה חמורה כל כך עבור הזוגות החד מיניים

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו