היסטוריה לא קוברים! גרעין הכפר ירכא חובתנו לשמר

היסטוריה לא קוברים! גרעין הכפר ירכא חובתנו לשמר

מספר חתימות

59
 
17,000  

תושבי ירכא הנכבדים.ות ,

אנחנו קבוצה של תושבים מעורבים בקהילה, ואיכפתיים מאוד לדברים המתרחשים בכפרנו היקר. פונים ופונות אליכם דרך עצומה זו, לנסות לעזור לנו לעצור פרויקט "שיקום ושיפוץ " המתרחש בתוך המסטאות העתיקות בכפר.

בתקופה בה כהנה הועדה הקרואה בירכא ,התקבלה החלטה ונחתם על אישור לפרויקט שמטרתו שיקום ושיפוץ הגרעין הישן , בדגש על שימור הנראות העתיקה של גרעין הכפר- שמופיע בפרוטוקול .

החברה שזכתה במכרז- חמ"ת.. מקבלת היום תמיכה ממשרד התיירות והמועצה מקומית בירכא - שניהם החליטו יחד להחליף את הריצוף של הסמטאות- לריצוף בצבע אפור ,אשר מעלים ומקלקל את הנראות האותנטית  והיפה של הגרעין, והופך את המקום לעוד מקום רגיל חסר כל ייחודיות.

הפרויקט התחיל לפני כשנה וחצי, ליד בית קפה מתוקה בירכא- העבודה מתרחשת באיטיות ובחוסר התחשבות מוחלט בתושבים שסובלים מכל עבודת העפר והשיפוץ כבר חודשים רבים. לצד ריצוף באבני משתלבת אפורה שהרסה את יופיו של הגרעין הישן לגמרי (מוזמנים להגיע ולראות). 

הרבה מתושבי השכונה, ובעלי הנכסים בשכונה פנו למועצה מקומית, למפקחי הפרויקט, ולאדריכלית של הפרויקט בתקווה שיצליחו לעצור את האסון המתרחש בתוך הגרעין- ללא מענה בחלק גדול מהמקרים, ולתשובה שלילית ולחוסר שיתוף פעולה מטעם המועצה,נציגיה והחמ"ת (והתשובה הייתה הפרויקט יצא לפועל וזה מה שיהיה).

מחר מתוכננת כניסת הקבלן האחראי לפרויקט, ותחילת ההריסה בסמטאות של שיח עלי פארס. 

צעד אחד לפני האסון, נצליח ביחד לשמור ולשמר את הנראות היפה של הגרעין שלנו, ולהיות תושבים מעורבים בקהילה ואחראיים למתרחש בכפרנו. 

בבקשה לחתום על העצומה ,תריצו ותפיצו .

את הגרעין שלנו לא יהרסו!

אנחנו נקבע איך תראה ירכא!

היסוטריה לא קוברים !

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

08/05/2022
העצומה השיגה 50 חתימות!
08/05/2022
העצומה נפתחה