לא לקיצוץ רדיו הר הצופים!

לא לקיצוץ רדיו הר הצופים!

מספר חתימות

1,045
 
2,000  

רדיו הר הצופים היא התחנה החינוכית של האוניברסיטה העברית בירושלים, ומשדרת על תדר 106fm של קול ישראל בירושלים ובאינטרנט.

עד עתה הופעלה התחנה בתמיכת המחלקה לתקשורת באוניברסיטה העברית, אולם לאחרונה הובהר כי המחלקה מפסיקה את תמיכתה הכספית ברדיו. התקציב שהוקדש עד עתה לתשלום משכורת זעומה עבור רכזי ההפקה בתחנה, המפעילים תחנה שבה משתתפים כ 40 שדרנים, סטודנטים ואנשי רדיו, הופסק. ללא תמיכה תקציבית כזאת לא יתאפשר להמשיך את שידורי התחנה כפי שהיה עד עכשיו, והאוניברסיטה תאבד את אחד הנכסים התרבותיים, חברתיים וקהילתיים החשובים שיש לה כרגע.

בתחנה התארחו רבים מטובי האמנים בארץ וגם אירוחים וראיונות עם אמנים נחשבים בחו"ל, והתוכניות בה משדרות מוסיקה מגוונת ונותנות במה לתרבות שלא תמצא מקום באף תחנה אחרת בירושלים. בדומה לאחותה התל-אביבית "קול הקמפוס" ותחנות חינוכיות נוספות ברחבי הארץ שאינן תלויות בשיקולים מסחריים,  גם תחנת רדיו הר הצופים לא יכולה להתקיים מפרסומות וכדומה, ופעילותה תלויה בתמיכת תורמים, בתמיכתה של האוניברסיטה העברית דרך מחלקותיה השונות ובזכות הקשר האמיץ שלה לתדר החינוכי של קול ישראל.

רדיו הר הצופים נתן לאורך השנים תמיכה משמעותית לתרבות צעירה ופלורליסטית בירושלים והשתתף בפעילויות רבות בעיר, כולל מעורבות של אנשי הרדיו באירועי תרבות ברחבי העיר וקיום פעילות תרבותית צעירה ותוססת גם בתוך הקמפוס. נטילת התמיכה התקציבית מהרדיו שומטת את הקרקע מתחת לפעילותה של התחנה, והקיצוץ בפעילותו עלול להיות גם חלק מהפגיעה בתרבות הצעירה בירושלים בכלל.

אנו קוראים לאוניברסיטה למצוא פיתרון לבעייה התקציבית ולאפשר את פעילותה העתידית של התחנה באופן מסודר שיבטיח את יציבותה כמוסד תרבותי ייחודי וחינוכי בירושלים.

כנסו לבלוג הרדיו:

http://106fmj.co.il

כתובת מייל לעוד עדכונים ותגובות:

[email protected]

תודה!

הוסיפו את חתימתכם

שולח חתימה, אנא המתינו

ציר הזמן של העצומה

29/12/2010
העצומה השיגה 1,000 חתימות!
14/12/2010
העצומה השיגה 500 חתימות!
11/12/2010
העצומה השיגה 100 חתימות!
11/12/2010
העצומה נפתחה